Wprowadzenie do produktu 3com Switch 4070

Produkt 3com Switch 4070 jest zaawansowanym przełącznikiem sieciowym, który zapewnia szybki i niezawodny dostęp do sieci w wielu środowiskach. Przełącznik oferuje wiele funkcji, w tym szeroki zakres usług bezpieczeństwa, wydajność i wsparcie dla wielu protokołów. Switch 4070 oferuje również szeroki zakres funkcji, w tym obsługę Wi-Fi, szybką transmisję danych, wsparcie dla sieci bezprzewodowych, szyfrowanie danych oraz wiele innych. Przełącznik jest wyposażony w 4 porty 10/100/1000BASE-T i 2 porty combo SFP, które zapewniają niezawodną transmisję danych zarówno dla sieci przewodowych, jak i bezprzewodowych. Ponadto, w Switch 4070 zapewniona jest ochrona połączeń sieciowych, w tym szyfrowanie danych, filtrowanie adresów MAC, wykrywanie ataków DoS i inne.

Ostatnia aktualizacja: Wprowadzenie do produktu 3com Switch 4070

Każdy produkt był kiedyś nowy. Każdy biznes, który utrzymał się na rynku i zapracował na siebie, przechodził przez różne stadia rozwoju. Najważniejszym powodem, który dał podwaliny pod jego przyszły sukces, było właśnie wprowadzenie nowego produktu na rynek.

Marketing dookoła tego wydarzenia różni się w zależności od produktu, grupy odbiorców, a nawet kraju. Strategia wprowadzenia produktu na rynek to cała masa analiz i przygotowań. Jeśli jednak zostanie przygotowana jak należy, to można spokojnie czekać na sukces.

Wprowadzenie nowego produktu na rynek? To nie lada wyzwanie!

Cykl życia produktu to proces, przez który przechodzi prawie każde dobro na rynku, od momentu wprowadzenia nowego produktu na rynek, aż do jego usunięcia z tegoż rynku. Cykl życia ma cztery etapy – wprowadzenie, wzrost, dojrzałość i spadek.

Wprowadzenie na rynek nowego produktu to pierwszy etap życia dóbr zbywalnych. I jest to bardzo ważny okres w cyklu życia produktu – chociaż niekoniecznie determinuje on w 100% jego ostateczny sukces.

Na etapie, kiedy odbywa się wprowadzenie nowego produktu, marketing i promocja są na wysokim poziomie – a firma często najwięcej inwestuje w promocję produktu i dostarczenie go konsumentom. Jest to chyba najlepiej pokazane w słynnych prezentacjach Apple (AAPL) – Get Report, które podkreślają nowe funkcje ich nowych (lub wkrótce wprowadzonych) produktów.

Kiedy trwa wprowadzenie nowego produktu, firma jest w stanie najpierw zorientować się, jak reagują konsumenci: czy oferta im się podoba i jak duży może być jego sukces. Jednak jest to również często okres dużych wydatków bez gwarancji, że produkt zwróci się sam poprzez sprzedaż.

Gdy trwa wprowadzenie na rynek nowego produktu, koszty są na ogół bardzo wysokie, a konkurencja zazwyczaj niewielka. Podstawowymi celami etapu wprowadzenia jest zbudowanie popytu na produkt i przekazanie go konsumentom w nadziei, że później zarobi na jego rosnącej popularności.

Strategia wprowadzenia nowego produktu na rynek krok po kroku

Jak już wspomniałam, strategia wprowadzenie nowego produktu na rynek może być różna, ponieważ zależy od wielu czynników. Nie zmienia to faktu, że pewne kroki należy wykonać w prawie każdym przypadku gdy ma miejsce wprowadzenie nowego produktu.

Przestudiuj swoją konkurencję

Wiele zajęć z marketingu biznesowego uczy uczestników, jak przeprowadzić analizę SWOT (mocne i słabe strony, szanse i zagrożenia). Musisz zacząć od poważnego spojrzenia na swoich konkurentów. Zrób listę firm, które oferują produkty lub usługi podobne do tych, które planujesz wprowadzić. Nawet jeśli uważasz, że twój nowy produkt lub usługa jest całkowicie wyjątkowa i nie ma konkurencji, ważne jest, aby postawić się na miejscu potencjalnych klientów i wyobrazić sobie, co mogliby kupić zamiast tego, co planujesz zaoferować.

Gdy już zdecydujesz, kim będą twoi konkurenci, przejrzyj ich materiały marketingowe, w tym reklamy, broszury i strony internetowe. Oceń, jak twój nowy produkt lub usługa poradzi sobie z tym, co już jest oferowane, w jaki sposób będziesz się wyróżniać i które firmy lub ich oferty stanowią największe zagrożenie, gdy planujesz wprowadzenie nowego produktu na rynek.

Znajdź idealnego klienta

Wprowadzenie nowego produktu jest tańsze i skuteczniejsze, kiedy od razu wiesz, kim są potencjalni klienci, którzy będą gotowi zapłacić za twój produkt. Mogą to być klienci, którzy obecnie kupują coś podobnego i docenią dodatkowe funkcje oferowane przez nowy produkt lub usługę.

Twoi najlepsi potencjalni klienci mają potrzebę, którą zaspokajasz, poprzez wprowadzenie nowego produktu na rynek. Twojego produktu – nie zapominajmy o tym. To także osoby, które mogą sobie pozwolić na zakup i wykazały chęć, aby to zrobić – prawdopodobnie kupując u konkurencji. Gdy planujesz wprowadzenie nowego produktu, pamiętaj, że zawsze łatwiej jest zaspokoić potrzebę, niż ją stworzyć.

Stwórz unikalną propozycję wartości

Na tym etapie powinieneś dobrze rozumieć, co musisz zaoferować, aby wyróżnić się na tle konkurencji, i kto będzie chciał skorzystać z twojej oferty. Ale czy wiesz, dlaczego klienci będą chcieli kupować u ciebie, a nie u jednego z licznych konkurentów? Jakie korzyści i funkcje zapewnisz, a które twoi potencjalni klienci będą najbardziej cenić? Najważniejsze jest to, że „pakiet” produktów lub usług powinien być wyjątkowy i spełniać potrzeby i pragnienia twoich najlepszych potencjalnych klientów.

Więcej przeczytasz tutaj: USP produktu – co to jest? Jak możesz wykorzystać USP marketing w biznesie?

Zdefiniuj swoją strategię i taktykę marketingową

Bazuj zarówno na działaniach podpatrzonych u konkurentów, jak i na własnych badaniach dotyczących grupy docelowej. Zdecyduje się na te kanały, które w jak najkrótszym czasie przyniosą ci największe ROI. To znacznie wspomoże wprowadzenie nowego produktu na rynek. Na przykładzie już istniejących produktów możesz zobaczyć co się sprawdziło i stopniowo wprowadzać to u siebie.

Przetestuj swoją koncepcję i podejście marketingowe

Biorąc pod uwagę wszystkie pieniądze potrzebne do wprowadzenia nowego produktu lub usługi na rynek, nierozsądne jest pośpieszne wejście w fazę wprowadzenia na rynek przed rozpoczęciem testów.

Co powinieneś przetestować? Najlepiej przeanalizować pakiet produktów lub usług, przekaz marketingowy i materiały marketingowe. W zależności od tego, co planujesz wprowadzić na rynek i swojego budżetu, możesz skorzystać z formalnych grup fokusowych (lub po prostu zorganizować dyskusję z członkami grupy docelowej), przeprowadzić badania online, badania w centrum handlowym lub rozprowadzić swój produkt do wybranej grupy użytkowników. Dopiero po zakończeniu testów należy przystąpić do ostatecznego tworzenia narzędzi i materiałów marketingowych.

Uruchom kampanię

Public relations często odgrywa kluczową rolę w uruchomieniu produktu lub usługi. Możesz wykorzystać taktykę relacji z mediami, aby umieszczać artykuły i wywiady, otrzymywać relacje, pozwalając prasie na sprawdzenie produktu, zorganizować wydarzenie premierowe lub użyć marketingu lokalnego, aby wzbudzić zainteresowanie.

Bez względu na to, jaką drogę reklamową wybierzesz, najpierw upewnij się, że twój produkt lub usługa są w pełni gotowe i dostępne do zakupu, aby zmaksymalizować zwroty z otrzymanego zakresu. A twoje inne działania marketingowe powinny podążać za rozgłosem. Monitoruj wyniki ze wszystkich mediów i w pierwszych tygodniach i miesiącach przygotuj się na dostosowanie kampanii, aby wykorzystać to, co działa najlepiej.

Poznaj cykl życia swojego produktu

Kampania, z której korzystasz na etapie wprowadzenia i edukacji swojego produktu lub usługi, będzie musiała być aktualizowana w miarę ich dojrzewania. Jeśli uważnie monitorujesz swoje wyniki marketingowe, zaczniesz dostrzegać malejące zwroty, które wskażą, kiedy należy zrewidować produkt lub usługę, zmienić przekaz medialny, a nawet wycofać tę konkretną ofertę i położyć podwaliny pod wprowadzenie kolejnego świetnego pomysłu.

Wprowadzanie nowego produktu na rynek na przykładzie

Aby zobrazować wprowadzanie nowego produktu na rynek na przykładzie postanowiłam przytoczyć case znanego serwisu z darmowymi zdjęciami – Unsplash.

Co się wydarzyło?

Aby podziękować fotografom, którzy dodali zdjęcia, które pomogły stronie w uzyskaniu ponad 50 milionów pobrań, Unsplash uruchomił kampanię Kickstarter, dotyczącą książki, zawierającej inspirujące zdjęcia i eseje twórców.

Celem kampanii było zebranie 75 000 USD, jednak udało im się przekroczyć ten cel o 25 000 USD. W jaki sposób? Angażując influencerów. Praca w książce została dobrana tak, aby objąć kluczowe osoby z branży kreatywnej, a ich wpływ pomógł wynieść książkę na nowy poziom.

Co zadziałało? Znajomość grupy docelowej i dobór odpowiednich kanałów

70% millenialsów kieruje się zaleceniami swoich rówieśników przy podejmowaniu decyzji o zakupie. A ponieważ 26% użytkowników komputerów stacjonarnych i 15% użytkowników telefonów komórkowych używa blokerów reklam do ukrywania tradycyjnych reklam, użycie elementu wpływającego może być najskuteczniejszym sposobem dotarcia do docelowych odbiorców.

Według badania przeprowadzonego przez Nielsen Catalina Solutions i TapInfluence, zwrot z inwestycji w treści influencerów jest 11 razy większy niż w przypadku tradycyjnych kampanii. Dzieje się tak, ponieważ wpływowe osoby szybko budują zaufanie i relacje oraz zwiększają świadomość marki.

Wejdź na rynek i zrób to dobrze!

Istnieje wiele sposobów na wprowadzanie nowego produktu na rynek. Na przykładzie Unsplash widać, że dobre wykorzystanie elementów tworzenia strategii i solidne ich wdrożenie przekładają się na realny, mierzalny sukces kampanii.

Najważniejsze w tym przypadku jest (jak przy każdej strategii) umocowanie w liczbach i faktach. To właśnie oparcie na realnych danych pozwala zmieniać marzenia i plany w rzeczywistość.

Na koniec pozostaje oczywiście monitoring rezultatów. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy twoje działania są skuteczne i czy produkt wchodzi już w nowy etap cyklu życia.

Odmień z nami swój biznes online

 • Switch 3Com SuperStack 3 Switch 4226T prośba o pomoc

  Witam wszystkich!Mam prośbę czy może mi ktoś udzielić informacji jak zresetować do ustawień fabrycznych switch'a 3Com SuperStack 3 Switch 4226T i jaki ma adres wejściowy ip? jeden gość pozakładał różne bzdury i teraz nic nie można z tym zrobić:cry:.Jeśli ktoś by wiedział jak to zrobić to...

  Sieci, Internet 28 Lut 2006 16:33Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1683

 • Switch 3com Baseline switch 2924 sfp plus - brak opcji trunk

  witamchciałbym w Switch 3com 2924 sfp plus w ustawić trunka niestety nie widzę takiej opcji, ani w ustawieniach vlanów nie ma możliwości zmiany, ani ustawieniach portu nie widzę takiej możliwości.dziękuje za wszelką pomoc

  Hardware, Software, naprawa urządzeń sieciowych 14 Mar 2014 10:50Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1785

  SWITCH 3COM 2200 SUPERSTACK II -bateria:(

  Witam.Mam switcha jak w temacie, w srodku jest bateria litowa 3V którą niestety wyjołem:cry: i teraz jak właczam go to sie nie testuje tylko odrazu zapala sie dioda oznaczajaca błąd:cry:. Wie ktoś co ta bateria podtrzymywała i jak to naprawic? Prosił bym jeszcze o schemat kabla do połączenia...

  Komputery Hardware 20 Gru 2004 21:00Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 837

  Switch 3Com zawiesza się

  Panowie, nie do wiary. Switch 3Com (i to dwie sztuki) zaczęły nagle zawieszać się po trzech latach pracy. Urządzenia te podłączone są światłowodami i pracują w dwóch różnych miejscach. Zawsze podłączone były do UPS-a i nagle zaczynają się wieszać. Restart zasilania dopiero pomaga. Dzieje się to dwa,...

  16 Maj 2005 21:08Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1643

  Switch 3com SuperStack II 2200 - Jak wgrac firmware?

  Wiec tak jest jeszcze jakis dosowy program ale potrzebuje wsad. Sa serwer TFTP ale to chyba nie to.p/n nie ma s/n jest ale p/n brak.Jest zato na pł. gł. p/n: 122-05402-000 rev. 03Tak te dane odczytalem przez rs232web interface hmm to chyba nie dziala jesli switch nie odpali, wiesz moze...

  14 Lis 2005 17:14Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2840

  switch 3com jak zresetowac???

  switcha dostalem i nie mam do niego hasla i nie wiem w jakiej sieci pracowal. Objawy sa takie ze co pewien czas wywala kilka portow (2, 3 porty). Najczesciej rano jak user wlaczy kompa to obja sie to u niego ze DHCP mu nie przydziela IP. Na switchu Link sie swieci i mruga Action:/. Po odlaczeniu zasilania...

  12 Sty 2006 22:30Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 4630

  Switch 3com 3300 SM - nie przechodzi self testu

  Skoro nie przechodzi self testu- to nie jest ot kwesta uszkodzonego portu.Świecenie konkretnych diód to pewnie jakiś komunikat błędu - tylko trzebaby mieć instrukcję serwisową aby to odczytać.Świecą wszystkie na stałe i miga port 7. Podejrzewam jednak port, bo przed wyłączeniem go z prądu, komputer...

  22 Cze 2006 07:35Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1921

  switch 3com 3300 - swieca sie wszystkie diody

  Mama taki problem:po podlaczeniu switcha do pradu zapalaja sie w nim wszystkie zielone i pomaranczowe diody, a dwie pierwsze migaja. Switch nie widzi sie z konsola. Przy probie wgrania nowego softu (nie udanej zreszta) switch wraca do normy - mozna sie z nim polaczyc, zmieniac ustawienia itp, ale softu...

  05 Lut 2007 10:44Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2349

  Switch 3com 1100. Czy porty 1 - 24 mogą pracować w trybie 100 Mb/s?

  Witam serdecznieOstatnio w ręce wpadł mi Switch 3com 1100 (3c16950) i ciekawy jestem czy porty od 1 do 24 mogą pracować trybie 100 Mb/s????Pozdro

  27 Paź 2006 20:39Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1620

  Switch 3com LinkBuilder FMS II 3C16670 schematu szukam.

  Switch jak w temacie, zasilacz sprawny, spalony bezpiecznik F2 (SMD) za nim zwarcie. Diody na panelu oczywiście nie świecą:). Może ktoś grzebał w takim lub podobnym?

  15 Lis 2006 17:02Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2186

  Jaki switch 3Com - zarządzalny i mający 8 portów gigabit

  witam, potrzebny mi switch 3com posiadający 8 portów gigabitowych. musi być zarządzalny i z pracujący w trybie cut/true (czy jakoś tak). czy sa takie bo jakos doszukać się nie mogłem na stronce 3com'a

  18 Lut 2007 16:15Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1769

  Switch 3Com 3C16794 - jaki scalak zasilacza?

  3Com OfficeConnect Swich 8 - 3C16794PCB-24, jest na nim przetwornica na tranzystorze 2SA1012Y oraz scalaczku... no właśnie... wylutowałem go jakiś czas temu i się zgubił:oops:.SMD 8 nóżek na płycie jako IC1.Kto ma tego switcha? kto wspomoże?Pozdrawiam.

  Komputery Zasilacze 07 Paź 2007 13:20Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1554

  Switch 3COM 3300 XM i uszkodzone zasilanie

  Sprzęt odpala ale od razu miga dioda Power/Self testzasilacz w tym urządzeniu oglądałem i niby wszystko ok tzn nic nie znalazłemmoże ktoś miał podobny przypadek

  30 Paź 2007 09:04Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1855

  Switch 3Com Super Stack II jak się zalogować?

  Na porcie szeregowym switch ma parametry 8 bitów danych, no parity, 1 bit stopu i autodetekcja prędkości do maksymalnie 19200bps.To też może być pomocne:Nazwa użytkownika | Domyślne hasło | Uprawnieniamonitor | monitor | Użytkownik może sprawdzać konfigurację przełącznika ale nie może jej zmieniać.manager...

  28 Mar 2008 16:41Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 5973

  [sprzedam] switch 3com

  Sprzedam Switch 3com 3C16476CS C48x10/100Mbit 2xSFP (pudełko +dokumenty) cena 400złinfo GG 1891167

  Ogłoszenia Elektronika 20 Lis 2008 15:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 558

  2 x switch 3com 3000 - link nie dziala

  Cytat ze strony 30 podręcznika użytkownikaAll of the ports on the front of the Switch 3300 are configured as MDIX(cross-over). If you want to make a connection to another MDIX port, youneed a cross-over cable.Użyj kabel skrosowsany.

  26 Lip 2009 17:44Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1515

  Switch 3com 4226t nie działa

  WitamSwitch nie wstał po wahnięciu napięcia. Przemierzyłem zasilacz. Elementy dobre. Został scalak UC3844B. W okolicy mają UC3844N. Czy mogę go użyć?

  Zasilacze, ładowarki 07 Paź 2009 11:38Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1704

  problem z przywróceniem ustawień firmowych switch 3com 4300

  Mam problem ze switchem 3com 4300 /wersja programowalna takze przez stronke www.Mianowicie ustawilem na nim adresacje ip i wszystko dzialalo, i nagle cos sam popirniczylem w ustawieniach switcha i niemoge sie doniego dostac, probuje oczywiscie z tej przy ustawieniach karty chosta w tej samej puli...

  Sieci Początkujący 24 Paź 2010 17:21Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1359

  [Sprzedam] Switch 3Com Baseline 2808 3C16477A

  Mam do sprzedania Switch 3Com Baseline 2808 3C16477A.Switch to pozostałość po rozliczeniu. Urządzenie używane sprawne.Cena jaka mnie interesuje to 400złOpis produktu.Architektura sieci LAN GigabitEthernetLiczba portów 1000BaseT (RJ45) 8 szt.Zarządzanie, monitorowanie i konfiguracja...

  Komputery Bazar 20 Sie 2011 20:44Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 730

  Switch 3COM 3300 XM uruchomienie

  Tak już wiem switch jest uszkodzony, znalałem w pracy identyczny sprawy po połączeniu zasilania dioda led POWER miga na zielono ok 8-10sek potem następuje skanowanie wszystkich portów co widać zapalaniem się kolejno led trwa to 1 sek po czym dioda POWER zaczyna świecić. Po podpięciu kabla RJ45 do dowolnego...

  08 Lut 2012 11:29Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3281

  Switch 3com 2924 sfp plus - zmiana vlanu zarządzającego

  tak jest to baseline, myslałem że jakoś to ominęinformacja z instrukcjiVLAN1 is the management VLAN. You can only manage the switchthrough a port that is an untagged member of VLAN1.dziękuje za pomocPiszę z pamięci i nie mam możliwości weryfikacji mojej informacji ale o ile jest to...

  04 Sie 2015 09:16Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1230

  [Sprzedam] centralka Platan Sigma z upc + switch 3com 2924 SFP Plus

  Po zlikwidowanej na początku 2014 roku firmie pozostała mi do sprzedania centrala telefoniczna Platan Sigma wraz z zasilaczem UPS oraz switchem internetowym 3Com model 2924 SFP Plus. Zestaw oczywiście w pełni sprawny, używany do lutego 2014. Od tego czasu leżał na półce. Cena do ustalenia. 1200-2000...

  Telefony Stacjonarne Bazar 09 Gru 2014 12:32Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2802

  [Sprzedam] Switch 3Com 5500-SI (3CR17151-91) oraz 5500-EI (3CR17161-91)

  Na sprzedaż mam kilkanaście takich switchy, zarówno 5500-SI jak i 5500-EI. Są to switche zarządzalne 24 port 10/100 + 4 porty SFP, wysokość 1U. Uszy do obudowy rack i kabel dorzucam.SI oznacza Standard Image, zaś EI Extended Image - różnią się funkcjonalnością. Kiedyś gdzieś znalazłem opis różnic,...

  Sieci Bazar 30 Maj 2015 12:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1671

  Zmiana zarządzającego VLANu dla switch 3com 3c17300a

  Ja bazuję raczej na CISCO, JUNIPER ewentualnie TPLINK. 3COM to taki osesek, którego wygrzebałem z Narnii..... :)

  Sieci LAN 22 Sie 2017 11:03Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 729

  3com 4400 - aktualizacja czasu z serwera SNTP

  Witam,W jaki sposób można sprawdzić czy switch 3com 4400 aktualizuje sobie czas z serwera SNTP.Ustawiłem:system>time>sntp>pollInterval 300system>time>sntp>servers 192. 168. 1. 10system>time>sntp>... enablesystem>time>localization&g...ale gdzie sprawdzić...

  20 Lip 2012 10:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 754

  mrtg + 3com 4200 -jak sciagnac ogolne staty??

  Witam!Mam uruchomiony mrtg monitorujacy switch 3Com 4200 ale monitoring jest na kazdy port osobno.... i teraz moje pytanie...Jak skonfigurowac mrtg, zeby rysowal ogolny wykres I/O dla calego switcha??Pozdrawiam!Sorry... pytanie bardzo glupie.... juz sobie odpowiedzialem....Wystarczy...

  25 Sty 2006 12:28Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 686

  3COM SS3 3300XM 24 PORTY 3C16985B -świecą wszystkie "po

  Nie wiem czy to dobry wątek na ten temat ale mam taki problem.Posiadam Switch 3Com SuperStack 3 3300XM i od pewnego czasu mam z nim problem.Po uruchomieniu gdy świeci sie Self test po kilku sekundach zapalaja sie wszystkie diody od portów oraz Unit self test swieci na pomaranczowo a dioda od portu...

  17 Lis 2008 23:18Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1101

  Uszkodzony switch po burzy?

  Odziedziczyłem niedawno sieć komputerową, brak dokumentacji nikt nic nie wie gdzie jak idą kable itp.Ostatnio po burzach (nie wiem czy to ma związek ale zakładam że tak) w dwóch gniazdach (rj45) brakuje dostępu do sieci, link się nie świeci. patchcord'y sprawdzone. Wszystko to obsługuje rackowy...

  18 Sie 2011 11:23Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2235

  Modernizacja sieci pod 15 stanowisk, Hardware: 3Com 3CR858-91, Planet FNSW-2401

  Mam prośbę o pomoc przy doborze odpowiedniego routera i switcha do mojej firmy.Aktualnie posiadam router:3Com 3CR858-91 OfficeConnect Cable/DSL Router do którego podłączone mam dwa serwery, dysk QNAP NAS i switch 24-portowy.Internet idzie światłowodem (20 Mb/s stałe zew. IP) do mediaconvertera,...

  Sieci Co Kupić 12 Cze 2018 14:57Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 261

  Switch nie widzi pozostalych switchy, ale hub tak!

  Wydaje mi się że mam bardzo nietypowy problem. Szukałem na forum i na stronach jakiś wskazówek, ale nic nie znalazłem, wiec całą nadzieja w waszej pomocy!Posiadam siec w bloku razem ok. 30kompów.. Moja obecna konfiguracja wyglada tak:dsl 4mb-->switch d-link 24port(tu jakies 13kompow)-->switch...

  11 Wrz 2007 22:11Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1312

  LAN Party 10 komputerów + Switch

  Po 1:Razem ze znajomymi organizujemy LAN Party we wsi i chciałbym się dowiedzieć jak połączyć komputery, aby wszystko śmigało i w grze CS 1. 6 nie skakały pingi i lossy. Posiadamy SWITCH: 3COM 3C16981 12-portowy SuperStack II Switch 3300 i chcielibyśmy połączyć 10 komputerów (mamy kable...

  24 Gru 2011 11:32Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 2282

  Potrzebny "3com detect v1. 1" albo podobny

  Witam, potrzebuje programu wymienionego w temacie, albo podobnych co pozwolą mi namierzyć switch'a.Jest to 3Com Baseline Switch 2226 Plus.Z góry dziękuje.

  Software serwis 20 Wrz 2011 08:00Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1464

  Switch do piwnicy - odporny na zawieszenia

  Mam ostatnio problem - mam w sieci switche 3Com - spora ilość i jeden do którego zbiegają się 4 inne (topologia rozszerzonej gwiazdy) się zawiesza - wstawiałem w te miejsce stare (też 3Com) z przed modernizacji -też się wieszają. Podejrzewam, że to albo coś z zasilaniem albo jakiś były użytkownik...

  22 Lis 2012 22:13Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1416

  3Com 4500 - stakowanie switchy

  Podjąłem ostatnio pracę jako administrator dość dużej sieci i mam problem ze znalezieniem jakiejkolwiek informacji o stakowaniu switchy marki 3Com.W ramach studiów zrobiłem CCNA i początek CCNP, ale switche Cisco na których pracowaliśmy stakowało się osobnym modułem do tego właśnie przeznaczonym.Inna...

  28 Paź 2009 13:17Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2030

  HP Procurve - 3com 38XX - Długie pingi

  Mam w sieci 10 switchy w większości HP Procurve i zostały mi 3 sztuki 3com z serii 38XX. Po wymianie jednego HP zmieniłem topologię teraz mam max 3 hopki od hosta do serwera.Nie zwróciłem uwagi jak było wcześniej ale: Hp odpowiadają na pingi 1ms max 5ms a 3com-y mogą odpowiedzieć 1ms - 3000ms albo...

  05 Paź 2015 21:38Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 774

  3Com Switch4500 konfiguracja

  Ma switch’a 3Com Switch4500 (3CR17562-91). Jak w w/w urządzeniu przypisać adres IP oraz MAC do danego portu.Pozdrawiam

  03 Gru 2008 15:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1011

  [Sprzedam] Switcha 3com OfficeConnect 8 portów

  Witam mam do sprzedania switcha 3com officeconnect Switch 8, oznaczenia procudenta 3c16794 sprawny w 100% cena jaka mnie interesuje to 50 zł. Prosze pisac jakby sie znalazł chętny.

  15 Kwi 2010 13:48Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1151

  Uszkodzony zasilacz 3com switcha 2024

  Witam jak w temacie, poszukuje schematu do zasilacza 3com switch 2024 c16471, wystrzelił procek inie mogę go odczytać. Pozdrawiam

  22 Gru 2010 23:21Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 939

  3COM 2592 - Opodwiedni wentylator do switcha

  Posiadam switch zarządzalny 3COM 2592-SFP Plus. Wentylator urządzenia z uwagi na zużycie i kurz zaczął bardzo głośno pracować. Montowany wentylator to EFB0412HHD -R00 0. 15A. Jest to wentylator 3-pinowy (kolory przewodów: czerwony, czarny, biały). Zakupiłem identyczny wentylator z tym, że kolory...

  09 Gru 2017 22:28Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1335

  Jaki switch do neostrady 80 Mb/s?

  Jaki switch do Neostrady Fiber do 80 Mb/s ( realnie 52Mb, ping 37, upload 8 Mb/s).Modem od usługodawcy Livebox do niego podpięty 3COM office connect switch 8 a pod nim trzy komputery i są problemy z internetem ( zrywa i się nie dźwiga).

  15 Lip 2014 15:42Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1647

  Jaki Switch 24 POE do sieci domowej

  Do takich prostych przypadków, to każdy switch będzie dobry. Jeżeli kupujesz switch zarządzalny, to patrz czy posiada ssh do zarządzania, 802. 1q do podziału sieci na VLANY, ochronę portu poprzez przypisanie adresów MAC do prostego zabezpieczenia portów gdzie są przyłączone kamery oraz 802. 1x do ewentualnego...

  01 Sie 2019 09:29Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 1872

  - Wymiana na switch 48port/4sfp - jaki polecacie?

  Moi drodzy forumowicze, czy możecie mi polecić Switch do średniej firmy.Do dziś działał u nas 3Com Baseline Switch 2952-SFP Plus 3CRBSG5293. Uszkodzeniu uległ zasilacz i jestem zmuszony zakupić nowy.Konieczne musi być 48 portów RJ45 1000BaseT oraz 4 porty SFPBudżet to około 5. 000 PLNBędę...

  17 Mar 2020 20:42Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 225

  schemat kabelka do sieciówki 3com- PILNE!!!

  Być może to problem z konfiguracją sieci lub sterownikiem a nie kablem? HUB lub Switch by wiele wyjaśnił... kontrolka powina się zaświecić nawet bez sterowników. Możesz się też posłużyć drugim komputeren z kartą sieciową, która ma kontrolkę Link (LNK), pamiętaj tylko, że wtedy pary muszą być zamienione.

  18 Paź 2004 16:58Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 2881

  jak zresetować swicha 3com

  co to za switch?!!

  12 Paź 2007 21:21Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 2307

  3Com SuperStack II Password Recovery

  How to do it1. connect the null-modem-cable, connect to switch (Login screen should appear)2. push reset button shortly3. wait about 3 seconds4. Push reset button again and hold it down for about 1/2 to 1 second. Software-update-prompt should appear on the console.5. Enter...

  15 Paź 2005 21:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 4448

  spalony zasilacz w switchu 3com SSII 3900

  Zadajesz za dużo pytań nie podając przy tym wymaganych danych.Rozkręć switch i sprawdź zasilacz, czy dochodzi do niego 220V, czy daje coś na wyjściu itp.

  20 Mar 2006 11:20Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 997

  3Com Linkbuilder FMS II 12-Port Hub

  jak sprawdzić? tak jak każdego innego HUB-a czy SWITCH-a:D

  20 Paź 2006 11:40Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1726

  INTEL & 3Com które karty LAN są lepsze

  Kupilem kiedys do domu 2 karty IBM oparte na Intelu, dzialaja bardzo dobrze, jednak ciut wyzszy transfer plikow jest na dwoch gigabitach nVidia i Realtek na tym samym odcinku 15m S-FTP (switch 100Mb Eusso).

  29 Wrz 2007 13:23Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 2132

  reset konfiguracji 3com 3300mm

  Witam, posiadam zarządzany switch 24 portowy (3com 3300mm). Chciałbym przywrócić go do ustawień fabrycznych, niestety nie mam pomysłu jak to zrobić. urządzenie nie posiada przycisku reset, za wszelką pomoc będę wdzięczny.

  17 Lut 2010 08:52Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 2007

  3com 3c16464b kilka pytań/ problem

  Załącz zrzut "ipconfig /all"Tu masz napisane "Unmanaged" switch

  19 Wrz 2010 23:52Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1541

  AirLive SNMP-GSH2402 czy 3COM 3812

  Jestem tu nowy, wiec z góry przepraszam za wszelkie błędy z mojej strony.Sprawa jest prosta jak sam temat, czyli czy warto kupić switch AirLive SNMP-GSH2402. Nie pytałbym, gdym chodź trochę znał tą markę. Chodzi mi tylko o informacje czy nie będzie się on zawieszał przy znacznym obciążeniu?...

  30 Paź 2010 12:13Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 870

  3com 5500G - nie nadaje ip i brak dostepu przez konsole

  Czy ktoś z Was jest mi w stanie pomóc?nie moge sie wogóle zalogowac do tego switcha,nienadaje ip po podlączenieu do któregokolwiek portuKonsola pieknie wypisuje wszelakie dane nawet jest polecenie <ctrl + B> boot manager ale nie ma najmniejszych szans na dostanie się do wewnątrz i...

  16 Cze 2011 14:53Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1509

  Połączenie ze switchem 3com 4200G 48port, kabel konsolowy

  Proponuję przeczytać "3Com Switch 4200G Family Getting Started Guide":i na stronie 30 można znaleźć, jak wygląda kabel konsolowy.Pozdr!PS. Prawdopodobnie kabel konsolowy do routerów i switchy Cisco również będzie działał.

  24 Lip 2012 10:41Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 4895

  cisco 3560g trunk 3com BL2226+ - Nie działa trunk

  Wygląda ok.Co rozumiesz przez "włączyłem vlany i nic nie komunikują sie ze sobą"?Czy stacje wpięte do portów w jednym vlanie na różnych switchach się komunikują?Nie widzę zrobionego routingu pomiędzy vlanami, tzw. interVlan routing. Żeby działała komunikacja pomiędzy stacjami w różnych vlanach,...

  06 Gru 2012 10:49Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1809

  Co zamiast 3com 5500-EI (3CR17161-91)?

  Posiadam switch 3com 5500-EI (3CR17161-91):- 24x ethernet 10/100- 4 porty SFP 1000 Base-X (jako trunk mogą działać niestety tylko 3 porty SFP).Potrzebuję zmienić na urządzenie z gigabitowymi portami (nazwijmy je umownie dostępowymi - w moim przypadku). Dodatkowo musi mieć 4x SFP,...

  09 Paź 2013 09:46Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 1029

  Jak podłaczyć router Cisco ze switchem 3Com

  Witam wszystkich forumowiczów.Chciałbym się zapytać w jaki sposób (i czy się da) rozdzielić sygnał internetu na 2 komputery (lub więcej) mając router Cisco EPC3010 i swith 3com Baseline Switch 2016 (16 portowy) oraz internet z Multimedia 30M.Oczywiście podejmowałem próby podłączenia jednak wynik...

  12 Paź 2014 17:13Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 921

  Switch Planet uszkadza się

  ja podlaczylbym przed switcha/router jakis inny klasyczny hub lub switch np. 3com lub cos jeszcze starszego z allegro. Wazne zeby bylo duze i toporne bo jest szansa ze bedzie bralo na siebie wszelakie uderzenia pradu po sieci i przezyje bez strat.Pozatym zamontowalbym to w jakiejsc metalowej szafce...

  17 Kwi 2005 20:22Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1375

  Jaki switch wybrać - moje propozycje - Wasze opinie

  Może od razu w jednym poście:Do tej samej sieci potrzebowałbym nowy Router z VPN. W tej chwili mam 3COM 3CR858-91, ale chciałbym go wymienić, bo czasem zdarza mi się sytuacja, że w momencie braku internetu blokuje się cała sieć.Mam DSL 4Mb z Tepsy, a sygnal rozdzielę dwoma switchami Cisco SRW224G4...

  25 Lut 2009 14:38Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2552

  Switch 4400 SE 24 PT Brak połaczenia po utracie zasilania

  Mam problem z switchem 4400 SE 24 PT 3C17206 firmy 3Com.W firmie gdzie jestem stażystą doszło do awarii zasilania i switch przestał reagować.Po podłączeniu to prądu świecą się diody unit 2 i 4, a dioda Power\Self Test mruga na zielona.Starałem się znaleźć rozwiązanie ale bez skutku.Z...

  10 Maj 2012 20:02Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1188

  Kabel sieciowy - komputer OK, switch nie

  Ja Ci podam rozwiązanie problemu bo sam go przerabiałem, rozwiązanie jest dość proste odepnij wszystko co masz następnie wrzuć do kosza po czym kup nowy (sensowny i firmowy) sprzęt sieciowy.Sorry jeżeli brzmi to dość brutalnie ale niestety doświadczałem tego nie jednokrotnie na tanich routerach D-Linka...

  01 Wrz 2013 12:00Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1848

  dostęp do switch

  Jeżeli jest to tzw. urządzenie zarządzane, to możesz nim programowosterować przez łącze szeregowe lub przez sieć z innego komputera.Do tego potrzebne jest jednak firmowe oprogramowanie zarządzające,które można kupić u producenta. Same urządzenia sieciowe zarządzanesą droższe od niezarządzanych,...

  26 Sie 2004 21:35Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1932

  [REQ]bezawaryjny, zarządzalny, stakowalny switch 24 portowy

  Nie wiem czy w 2000 PLN się zmieścisz ale wymagania wskazują na 3Com, np. (co najmniej).Switche są faktycznie niezawodne i pełne bajerów.Możesz jeszcze sprawdzić produkty firmy D-Link, też to jest niezłe.

  10 Paź 2005 14:51Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1579

  switch 10/100 jak ustawić port na sztywno 10 Mb/s?

  jesli dobrze zrozumialem to niemasz tego polaczenia dlatego ze masz ponad 100m? jesli tak to albo masz zle kable zarobione albo masz fatalnej jakosci.w sieci mam kable dl 200m i dziala na 100mb bez problemow. jesli koniecznie chcesz miec 10mb to proponuje abys sie na allegro rozejzal za switchami......

  06 Kwi 2006 14:55Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 3847

  Switch dla domowej sieci. Czy D-link to dobra opcja?

  Specyfikacja Ethernet-u przewiduje max długość przewodu nie większą niż 100m. W praktyce przy dobrych przewodach można osiągnąć ponad 170m (przy prędkości ograniczonej do 10Mb/s) ale nikt ci nie da gwarancji, że to napewno zadziała. Generalnie nie zaleca się więcej niż 100m.Co do wyboru samego switcha:...

  RTV Co kupić? 20 Lut 2007 14:35Odpowiedzi: 32 Wyświetleń: 5610

  Router + 60m kabla + switch = problem

  Kabel jest ewidentnie problemem ze wzgledu na to, ze komputer juz wspolpracuje.Co moge polecic? Pozyczenie jakiegos stareego huba 3Com i podpiecie do niego tej skretki. Wymusi 10 half i moze przeleci.PS minimalny promien to zazwyczaj nie 40 a 4cm(40 mm)

  24 Cze 2008 01:31Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 2847

  Router+switch+swiatłowód-Prosze o pomoc

  Potrzebowałbym jeszcze ceny tych urządzeń, nie potrafie ich jakoś zlokalizować. Ponieważ chcę uniknąć błędów poprosiłbym jeszcze o model i nr katalogowy światłowodów, o których mowa.Bardzo dziękuje za odpowiedzi;)Mam jeszcze kilka pytan na marginesie dotyczących switchy.Chodzi o parametr przepustowość.Jaka...

  08 Sie 2008 07:41Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 5187

  Switch Gigabitowy i NAS, transfer ciagly 60-80 MB/s.

  Masz do wyboru: Cisco, 3Com, Foundry Network, AT&T, Alcatel-Lucent, Siemens, Fluke Networks, Dell, Netgar, Linsys, Aruba, Blue Socket itd. Wszystko mozesz obslugiwac na 100MB bez problemu przez switcha + 1 port 1GB do NAS.

  31 Paź 2010 20:02Odpowiedzi: 12 Wyświetleń: 2885

  Jaki switch do 4 komputerów LAN + 1 VoIP + 3 WLAN na WRT54GL

  Na skrętce cat 5e jesteś w stanie wyciągnąć do 25 m nawet 1Gb/s tak więc kup zwykłego 1Gb switcha w miarę tanie i dobre są 3com i po prolemie. 22 Mar 2010 16:19Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 4257

  Jaki switch Gigabit Ethernet 48 Portów, Stack, SFP

  To dość ciekawa informacja i bardzo za nią dziękuję bo producent niby ten sam. Na stronie Procurve są również urządzenia 3Com. Miałam ogromne problemy z reklamacją switch`y 3Com, zmieniły się warunki i producent wymaga, aby sprzęt był wysyłany w oryginalnym opakowaniu (na stronie 3Com jest generowany...

  14 Cze 2010 23:13Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 6452

  Sieć LAN - Połączenie Ruter Switch na odległości około 250m.

  Tak czy inaczej powinieneś użyć skrętki 6e (przy wykorzystaniu drutu). To jednak odległość, a cena tego kabla nie będzie już tak kosmiczna jak kilka lat temu. Połączenie na odległości 180 metrów testowałem na dwóch switchach 3-Coma.Kiedyś 3Com deklarował takie odległości ale to było dawno i nieprawda....

  25 Sie 2012 22:55Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 1998

  3 COM - Switch'e nie widoczne w sieci

  Poosiadam w sieci switche 3com 4500 i 4200. Problem polega na tym, że niby działają ok, ale nie mogę ani ich spingować ani dostać się do panelu poprzez www.Poprzez console i putty mogę na nie wejść. Robiłem restart poprzez konsole, odłączałem zasilanie. Nic. Mam backup tych switchy, ale nie wiem jak...

  17 Kwi 2014 11:42Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 783

  Switch NETGEAR M4100 - MAC adresy podpiętych urządzeń

  kilka dni temu miałem styczność ze switchem Netgear M4100.Mam jednak pewien problem, ponieważ to było pierwsze moje spotkanie z tym modelem.Dotąd głównie miałem doczynienia ze switchami 3com-a. W zarządzaniu przez www można było w prosty sposób sprawdzić jakie urządzenie jest wpięte do portu...

  23 Lip 2014 10:45Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 798

  switch hp 2530-8g - jak się logować

  Czy wkładka Fibrain jest specjalnie dla 3COM'a?Zalogowałeś się do konsoli?

  04 Wrz 2015 17:59Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1476

  Używany switch HP / Cisco - czy warto

  Przechodzę z Neo 10 Mb na światłowód 400 Mb i w związku z tym muszę wymienić switch i ewentualnie router jeśli ten od operatora będzie słaby.Obecny switch to 24 portowy SMC 10/100 (Rack), pracują na nim 2 dekodery C+, 2 telewizory, PC stacjonarny, jeden AP, drukarka. Mają się jeszcze pojawić...

  08 Sty 2022 18:22Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 576

  Switch Linksys czy 3com??

  Czy switch Linksys EZXS55W i 3com 3C16790 mogą ze sobą konkurować?Proszę o opinie dotyczące głównie tego pierwszego - czy to dobry produkt?

  13 Kwi 2004 16:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1383

  3com Switch 4400 - problem ze zdalnym połączeniem

  ... system remoteAcces ustawione na enable... ip sprawdzony maska podsieci sprawdzona... i nic... na switch'ach są ustawione vlany... czy to może mieć wpływ na zdalny dostęp do urządzenia?... pozdrawiam

  07 Cze 2005 13:20Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 2043

  hasło w 3com switch 3900 - idzie to zrobić jak w laptopie?

  kupiłem sobie na giełdzie we Wrocławiu switche 3com.To jest model ss II 3900 3c39036, mam tego dwie sztuki bo jedną już dawno, ale na tej drugiej co kupiłem teraz na giełdzie niestety jest hasło, próbowałem użyć domyślnych ale żadne nie działają.Czy jest możliwość złamania hasła przez hyperterminala...

  01 Lip 2006 10:23Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 975

  Potrzebuje schemat zasilacza w 3com SuperStackII Switch 3300

  mam taki switch, ale upalony jest zasilacz, kilka elementów "odleciało" potrzebuje schemat lub wartości R22, C20, C19. Z góry dziękuje

  12 Lip 2006 10:37Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 900

  3COM Switch 4400 SE (3C17206) potrzebny kabel do konsoli

  Poszukuje schematu kabla do podłączenia w/w switch’a z komputerem (kabel do konsoli).PozdrawiamDodano po 2Kabel to zwykły Null Modem. 23 Paź 2007 18:43Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1483

  łączenie w stos switch-y 3Com serii 4200 i 4500

  Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę - poza tym mój angielski jest dość słaby ale z dokumentacji przełącznika serii 4200 wyczytałem takie coś: Unit LEDs1–4GreenWhen the Switch forms a stack with other Switch 4200 Family units the LED indicates the position of the unit in the stack and that...

  21 Gru 2007 09:14Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 3106

  Moduł światłowodowy do switch'a 3COM 4228G

  Najprawdopodobniej nie będzie działać.Zainwestuj w 1000BASE-LX.Na przykład w to?Będzie współpracował z moim switch'em (4228G)?

  18 Cze 2008 09:00Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1633

  problem z ilością PC w sieci 3com switch 5

  switch nic nie dzieli, on tylko przekierowuje pakiety. modem przydziela tyle ip ile jest w danej opcji i wiecej sie nie dostanie... jedyne wyjscie to zakup routera, ktory dostanie jedno ip, stworzy NAT i bedziesz mogl podlaczyc teoretycznie 254 kompy;]

  28 Wrz 2008 19:54Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1356

  3com 4200 switch 24-port - password reset

  Cos takiego znalazlem w sieci jednak w moim przypadku nie zadzialalo...SuperStack 3 Switch 4200/4300/4400/4900/ SS3 Webcache - How to recover from a Lost passwordSymptomForgot the password for the "admin" user account and can no longer perform important managementoperations.Cause IIf...

  19 Gru 2008 13:26Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 18824

  Jaki switch - 3com 4800G / Cisco 3750 / Inny?

  Witajcie,Przymierzam się do zakupu switcha (konkretnie dwóch identycznych). Ma to być główny węzeł w mojej sieci (ok 200 komputerów, 10 serwerów).Potrzebuję:- routingu statycznego (w obecnym 3800 mam tylko max 11 wpisów, potrzebuję więcej)+ RIP- link aggregation- obsługa VLANów- IEEE...

  27 Maj 2009 08:23Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1004

  3Com SuperStack 3 Switch 4200 Family instrukcja obsługi (EN)

  3ComSuperStack® 3Switch 4200 FamilySwitch 4200 26-Port (3C17300A)Switch 4200 50-Port (3C17302A)Switch 4200 28-Port (3C17304A)instrukcja obsługi 84 str w formacie pdf (EN)

  Komputery Instrukcje Obsługi 23 Lut 2010 22:14Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 2266

  3COM 4400 SuperStack Switch - problem ze stackowaniem

  Mam problem z zestakowaniem 2 switchy 3COM 4400. Otóż nabyłem do nich moduły do stackowania [url=]link i po zamonotwaniu ich w obu switchach i połączeniu skrętką nie funkcjonują poprawnie - tzn. ten nowy, dodany nie przyznaje IP komputerom wpiętym do gniazd połączonych do niego. Czy nowo dodany...

  21 Sty 2011 21:51Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 1985

  Backup Switch w serwerze TFTP 3com 3226.

  Wita. Zainstalowałem serwer TFTP. Switch 3 Com. Jednak podczas robienia backup'u w logu serwera TFTP: Write request not autorised. Czy chodzi o ustawienie na switchu adresu serwera TFTP? Jeśli tak to gdzie? Model switcha: 3com 3226

  07 Lip 2011 13:06Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1091

  konfiguracja VLAN 3com SuperStack III Switch 4250T - 3C17302

  Faktycznie po dodaniu drugiego VLAN wszystkie maja PVID 1... ale nie moge tego zmienić... w edycji portu w polu "VLAN Hybrid Managment" mogę zmieniac tagged lub untagged a pole PVID mam zablokowane.Na pewno kliknąłeś 'Save Changes' czy coś takiego? Wygląda to tak, jakby switch nie widział dodanego...

  19 Mar 2012 09:58Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 3169

  switch 1100 3com superstack II

  Mam pewien problem odnośnie switcha (model jak w temacie). Nie jestem jakiś znawcą takich rzeczy ale kupiłem go niedawno na allegro i chciałem sprawdzić czy wszystkie porty działają. Podłączyłem do prądu, wszystkie lampki się zaczęły palić więc zacząłem sprawdzać. Okazało się że porty od 1 do...

  27 Mar 2012 12:27Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1286

  3com Baseline Switch 3C16471 - brak zasilania

  posiadam urządzenie 3com Baseline 10/100 Switch 3C16471 SuperStack3niestety, kilka dni temu switch przestał się uruchamiać - padł zasilaczi tutaj moja prośba, czy ktoś nie dysponuje może schematem zasilacza w tym switchu? ewentualnie, czy ktoś wie, jakie powinny być parametry wyjściowe tego zasilacza?byłbym...

  Inne Szukam 22 Paź 2012 10:56Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 921

  3com baseline switch 2226 plus - Brak dostępu

  Posiadam switch 3com baseline switch 2226 plus. W szkole robili jakąś renowacje sieci i stare sprzetu rozdawali. Mam słabe doświadczenie z tego rodzajem sprzętu ale chciałbym się czegoś nauczyć. Stąd więc moje pytanie wiem że wiekszośc switch'y można konfigurować poprzez połączenie się z nim...

  23 Cze 2014 07:34Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 957

  3com switch 3cr1750 ip zastosowanie

  Organizujesz muzeum? 3Com to chyba bardziej muzealny model, bo już trudno o nim coś znaleźć. Oba są góra 100 Mbps.3Com jest niby zarządzalny w warstwie 2, ale nie mam pojęcia w jakim zakresie - i tak nie ma to sensu.

  05 Lut 2022 22:45Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 66

  Jak uzyskać 50A przy +12V?

  wydajnośc około 90A z 12V mozna uzyskac kupując dwa zasliacze impulsowe z Switch 3Com.Co prawda tam zasialcz daje 5V 90A ale mozna łaczyć je szeregowo i z przodu mają mozliwośc kalibracji napięcia wyjściowego, wiec podciąga się delikatnie do +6V i jest wporządku.Nie pamiętam dokłądnie modelu...

  Układy Zasilające 19 Mar 2007 18:42Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2243

  zasilanie po skrętce

  U mnie działa to na dwóch parach przewodów. Skrętka ma długość ok 20 metrów. Podłączony do tego jest switch 3com'a i tu pochwała dla 3com'a - switch posiada stabilizator napięcia w switchu, a sam zasilacz podaje wyższe napięcie, dzięki czemu nie musiałem dobierać zasilacza i problem ze spadkiem napięcia...

  13 Mar 2008 12:23Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 30784

  Drytek Vigorpro 5510 problem

  W pierwszym logu ==router asmax==rj45->Draytek podpiety pod Lan, z lana drayteka->sbs->a nastepnie na switch 3com2 pozostale logi ==asmax==rj45->drayteka podpiety pod wan, z lana drayteka->z do sbs->a nastepnie na switch 3com

  23 Lip 2010 10:45Odpowiedzi: 25 Wyświetleń: 2141

  Maszty, burze, odgromy i inne takie...

  Doloze jeszcze troche....co do strat:NO to tak:jeden Acces Point AP-2000 Orinoco - po rozkreceniu osmolenie nagniezdzie ETHERNET plus ogolne przysmazenie tego portu.... wzasilaczu od AP spalony bezpiecznik.....drugi AP-1963A Planet - zasilacz martwy......... po podlaczeniu nowegoAp-ek...

  16 Maj 2007 10:38Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 10377

  [Sprzedam] Trochę różnoci - sprzęt sieciowy, starsze pc, monitory itp.

  Posiadam trochę różnego sprzętu - jeśli by kogoś interesowało skąd to wiele pochodzi z Holandii/Niemiec a dokładnie z wyprzedaży firm które albo upadły albo zmieniały sprzęt. Rodzina jeździła kiedyś na takie wyprzedaże i kupowała sobie sprzęt do zakładów a ja się czasem zabierałem i kupowałem sobie takie...

  29 Paź 2017 16:51Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 822

  Roaming wlan z wykorzystaniem IAPP w AccessPointach

  czesc,dostałem propozycje modernizacji pewnej sieci firmowej gdzie podstawową funkcjonalność ma być przełączanie urządzeń podłączonych do tej sieci do AP z najlepszym sygnałem (czyli biore laptopa podłączonego do sieci i ide w drugi odległy zakątek firmy i laptop przechodzi na sygnał BEZ rozłączenia,...

  14 Paź 2010 12:03Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1875

  Jaki router lub accespoint do duzego domu?

  Mam w domu aktualnie router linksys wag354G (dzieli neostrade) następnie jest switch 3com 3c16470 i za nim są wszystkie komputery i inne urządzenia sieciowe.Sieć u mnie w domu wykorzystywana jest głównie do przesyłania dużej ilości danych a dodatkowo do internetu. LAN działa dobrze pomimo ogromnego...

  Sieci WiFi 27 Lis 2010 10:38Odpowiedzi: 23 Wyświetleń: 5250

  [Sprzedam] Kilka routerów i switchy

  Witam. Mam do sprzedania trochę gratów. ;)1) Air Live WL-5460AP NOWY!! W PUDEŁKU!! - wartość ok. 100zł2) Cnet CSH-800 - wartość ok. 50zł3) EDIMAX SWITCH ES-2108P - wartość ok. 70zł4) tp-link td-8840t - wartość ok. 25zł5) longshine lcs-883r - wartość ok. 30zł6) Switch 3Com 3C16791A-ME OfficeConnect...

  13 Lut 2015 10:49Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1044

  Ja odblokować LAN

  switch 3com ale co to ma do rzeczy

  08 Paź 2007 06:58Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 2275

  Czy bedzie konflikt plyty z zasilaczem?

  (at)dayv - bardzo dobrze zrobiłeś, to jest świetny zasilacz - kilku moich znajomych i kolegów kupiło i wszyscy są zadowoleni!(at)K! lleRJeśli ktoś sprzedaje zasilacze za 60/70 PLN to napewno są bardzo dobre. Nie ma co Nie przesadzaj, cena nie ma tu nic do rzeczy!Kupowałem ostatnio dla mojej...

  31 Sie 2007 07:39Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1494

  Jaki serwer software'owy do zarządzania ruchem sieciowym

  lezy u mnie switch 3com 24porty zarządzalny 10mb, napisz na priv jesli Ci odpowiada;)

  20 Paź 2007 16:30Odpowiedzi: 73 Wyświetleń: 9481

  adres mac - jak sprawdzić adres?

  kolego nie ipconfig /all tylko chciałes wpisac chyba getmac:Drouter do di-524 do niego jeszcze oddzielny switch 3com modelu niemoge znalesc:( w filtrowaniu adresami mac wyskakuje mi tylko mój pc dlatego musze szukac pomocy w jakis programachDodano po 7

  28 Gru 2007 10:44Odpowiedzi: 6 Wyświetleń: 3455

  Wiosenne porządki, kameta TEO

  Sprzedam PCB do AV800 (wzmacniacz 1kW) czesciowo z elementami, pcb wykonane profesionalnie przez zakład 2sz. 50zł/sztTransformator toroidalny 2. 8KW 4x50V + 1x24V 1A z www. toroidy. pl - 250złPamiec RAM 1gb DDR2 5300, 40złswitch 3com 8portów model 3CFSU08 - 100złLaptop Dell C840...

  Elementy elektroniczne Bazar 09 Mar 2009 08:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 1035

  Pytanie o moc pobieraną przez urządzenie.

  Witam. Mam pytanie o to jak odczytać następującą informacje - 100v-240V/2A??Chodzi o podanie mocy pobieranej przez urządzenie - czy w tym przypadku będzie to 2A przy 230V czy 2A przy 100V i jak określić w przybliżeniu moc w watach pobieranych przez to urządzenie? Jest to switch 3Com power of ethernet....

  Ogólny techniczny 08 Mar 2010 13:05Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 977

  Światłowód 2G50 dla lamera

  2 budynki w odległości 700m z położonym przez firmę światłowodem o oznaczeniu 2G50 o długości 950m (3 x 2 pary przewodów). 2G50 czyli jak myślę wielomodowy 50?Zakończenia w szafie na patch-panelu w obu budynkach.Switch 3Com SuperStack3 4200 28-port 3C17304AJaki standard przyjąć przy...

  03 Lut 2011 14:29Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1382

  Neostrada, router ZTE, LinksysWRT54gl oraz TP-Link WR543G

  a teraz przenosze go pomieszczeń gdzie jest internet ASTERCity a za modemem Aster jest switch 3Com'a model 857.... sieć rozprowadzona kablami do gniazdek i w jednym z gniazdek też chcę zainstalować TP -Linka543G, zeby dawał b/przewodowy dostep do Internetu jak go ustawić czy muszę dodatkowo cos ustawiac...

  12 Lis 2011 12:12Odpowiedzi: 13 Wyświetleń: 2474

  Przetwornica 24V /3, 3 V 10A

  zastosowalem przetwornice cablemedia. pl taka:przetwornica zasila switch 3com x24 producent podaje max pobor mocy 28W z sieci 220Vniestety chyba jest zbyt słaba 3, 3V 6A, co jakis czas wyłącza się i włącza, nie znalazlem mocniejszej, moze ktos ma i chce sie pozbyc, albo podpowie...

  Inne Co kupić? 24 Kwi 2012 19:47Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1429

  Oszukanie tachometra / hallotrona w wentylatorze 3-pin

  Dokładne informacje:- Switch 3COM 5500Na pewno się nie przegrzewa, bo aktualnie poza włączeniem do prądu nic robi. Nawet jak był bardzo obciążony, te switche nigdy nie miały elementów, które by się grzały. Wentylatory były tam raczej zamontowane prewencyjnie, aby wymusić przepływ powietrza. Niektóre...

  Początkujący Elektronicy 16 Lut 2016 15:21Odpowiedzi: 20 Wyświetleń: 2379

  Router - problem z siecią

  Mam w firmie Internet DSL 8Mbps i sieć LAN: 8 kompów podłączonych do switcha 3COM - Dual Speed Switch 16 Plus 3C16792 i 1 drukarkę sieciową HP LaserJet 8100DN. Z tego switcha wyprowadzona jest skrętka do innej części firmy i tam jest druga podsieć (niestety nie znam konfiguracji). Pod koniec...

  08 Sie 2007 14:21Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1314

  Pytanie o numery portów

  MAsz tu liste portów i odpowiadające im usługi (w sieci znalezione)0 Niedostępny1 TCPMUX Multiplekser obsługi portów TCP2 compressnet Management Utility3 compressnet Compression Process5 RJE Zgłoszenie pracy zdajnej7 ECHO TCP/UDP Echo9 DISCARD TCP/UDP Odrzucenie11 USERS? SYSTAT? TCP...

  21 Lis 2005 22:02Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 20819

  Problem z długim kablem sieciowym UTP5

  Kabel UTP5 może mieć maksymalną długość jednego odcinka to 100m (wiąże się to ze stratą sygnału na tak długich odcinkach).tu nie do końca się zgodzę. 100 metrów wynika nie tyle z tłumienia sygnału co ze specyfikacji standardu. 100 metrów to ogległość której nie powinno się przekraczać ze względu...

  26 Maj 2006 20:13Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2254

  Budujemy WLAN. Jakie anteny polecacie? Czy to zadziała?

  Mam kilka pytań dotyczących śieci bezprzewodowej. Pragnę zmienić łącze na dsl problem polega nadym ze obecnie mam siec w bloku tj. Server i 2 switch prosta siec po kabelkach.Teraz musze Server przenieść o jakieś 1000 m. chce na dachu wystawić antenie i ap kabelkiem do switch natomiast po 2 stronie...

  10 Sty 2007 22:46Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1791

  Dziwne problemy z siecią, bardzo potrzebuję pomocy.

  Witam, mam spory problem z siecią w mojej firmie.Stary budynek, poprzednicy dokładali kable w miarę dokupowania sprzętu komputerowego, lecz gorzej było z chęcią ciągnięcia przewodu UTP, obecnie jest 8 pokoi, w każdym po 2 komputery, ale tylko po jednym podwójnym gniazdku, do którego poprzednicy podłączali...

  24 Lut 2011 20:39Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 2321

  Fritz! Box 7390 - problem ze switchem

  Fritz! Box 7390 podłączony przez LAN1 do modemu kablowego.Do LAN2 podłaczony switch gigabitowy 3Com'a i połączenie zestawia się tylko na 100MB. Kabel sprawdzany - przy połączeniu 3Com<->komputer zapina się na tym kablu 1GB.Przy restarcie Fritza zapala się na chwilę na switchu 3Com dioda 1GB,...

  09 Mar 2013 23:31Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1602

  Wolna siec LAN - co tu mozna na szybko zmienic???

  sytuacja wyglada nastepujaco:serwer---wds1-()-wds1--switch--wds2-()-wds2-switch-switch-klient_______________________||switch1switch2...

  19 Mar 2006 20:51Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1239

  Zasilanie switcha sieci Fast Ethernet z zasilacza routera

  Jest sobie router - zwykły komputer AT z zasilaczem AT (jakiś wiekowy Codegen).Do niego jest podłączony przez skrętkę switch fast ethernet Request (w routerze jest karta 3COM - ISA).Switch ma swój zasilacz, na wejściu zasilania jest napisane 7, 5 V 1, 5 A.Chcę pozbyć się tego zasilacza i zasilić...

  18 Lis 2006 18:04Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 2441

  Najlepsza karta sieciowa?, siec 100 m

  Wyższość kart 3com jest bardzo dyskusyjna, powiem szczerze, że osobiście nie widzę żadnych rozsądnych powodów by tyle przepłacać za 3com-a. Testy wydajności? Wystarczy sięgnąć do jakiejś gazety komputerowej. Gdzieś były takie testy publikowane. I co się okazało? Że karty na realteku osiągają dokładnie...

  15 Sty 2003 17:16Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 4170

  LAN 10/100, dlaczego nie łączą się 100 Mb/s?

  Ponieważ Twoja karta 3Com obsługuje jedynie 10 Mb/s, i cała sieć będzie Ci działać z taką prędkością. Jeśli chcesz mieć 100 Mb/s musisz ją wymienić.Nie cała sieć, tylko połączenie do karty 3COM do switch'a.

  02 Lut 2007 19:01Odpowiedzi: 3 Wyświetleń: 1874

  Jak zwiększyć przepustowość sieci...?

  mbo... Chwilowo działam na Dell poweredge 2500 w wersji 2x xeon + kontroler i 2 dyski w standardzie SCSI ultra320 (karta HP PCI-X 133) podliczając dyski razem mają jakieś 640MB/sJak pewnie zdajesz sobie sprawe nie skompresowane pliki video dużo zajmują tym bardziej że przeważnie są to pojedyńcze...

  31 Maj 2007 07:33Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 8546

  Jaki długi kabel do routera

  Witam wszystkich. Ja mam zrobione połączenie na odległość 230m (tak dokładnie! ) na kablu telefonicznym w ołowianej otulinie 10-parowy (20 przewodów) położony w ziemi pomiędzy dwoma budynkami, pozostałość po starej centrali telefonicznej i działa mi od 5 lat konfiguracja: w 1budynku HUB 10Mbit 3Com w...

  30 Gru 2007 13:06Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 20679

  Podsieci IP vlan problem

  Przełącznik 3com SuperStack® Switch Model 3300SM3com Router 5321AirConnect 11 Mbps Wireless Access Pointto jest sprzet jaki ma byc użyty poniewaz zleceniodawca ma go na stanie z poprzedniej sieci ale jezeli trzeba to mozna go zmienic na inny.

  15 Lut 2009 11:03Odpowiedzi: 22 Wyświetleń: 7649

  Stawianie nowej sieci w domu.

  Tak dokładając do tego co inni napisali ja bym proponował trochę inne rozwiązanie:Modem ADSL -> Mikrotik > Switch -> AP i reszta sprzętu po kablu (Switch -> Komputer; Switch ->AP)Dlaczego tak?Zaczynając przygodę z siecią w domu miałem już sporą liczbę urządzeń, napisze wprost tanie routerki...

  05 Maj 2013 00:15Odpowiedzi: 35 Wyświetleń: 4137

  Podłączenie drukarek sieciowych (Wifi -> Wifi -> Kabel eth)

  Witam ponownie.Troche pobawie sie w nekro posting, ale doszedłem do momentu konfiguracji.Mam w tym momencie 2 routerki.D-Link DIR-300 B1orazLinksys WRT54GLNa obu zainstalowany jest FW DD-WRT.Teraz problem z którym się borykam.Moja siec lokalna (ogólna firmowa) posiada nastepujace...

  02 Lip 2014 11:32Odpowiedzi: 11 Wyświetleń: 1947

  Długość skrętki i rozłaczanie internetu

  Prośba o poradę. Mam w domu router Asus rt-ac66u Do portu LAN 4 podłączony jest switch nr1 w odległości około 6m od routera. Następnie od switcha nr1 odchodzą 2 skrętki - 1 długości 15m na końcu której jest AP Asus RN12+ a drugi kabel biegnie 118m dalej. Na końcu skrętki jest Switch nr2 (3com office...

  23 Paź 2015 20:21Odpowiedzi: 34 Wyświetleń: 2934

  karta sieciowa.....

  ja oczywiscie jak zawsze bede rozbijal pojecie switch na (switichng hub (8 portow okolo 250zl i switch 12 portow okolo 1300zl) bo ludzie myla dwa zupelnie inne urzadzenia... wiec nie miejcie mi tego zazle, ze wszystkich sie czepiam, poprostu chce cos wyprostowac, a przyjelo sie przypisywanie jednej nazwy...

  21 Lip 2003 00:10Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1511

  problem - mega duze pingi i net mulasty! POMOCY!!

  Napisz jeszcze czy zaraz za serwem jest jakis switch, czy odrazu idzie to do Apeka?, ja malem taki problem i okazalo sie ze to karta sieciowa w serwie byl to raltek! niby dziala ale gubi pakiety i juz! wymienilem na 3Com i paca az milo! Musisz sprawdzac metoda prob i bledow, ja nadal stawiam na sieciowke...

  19 Mar 2006 12:31Odpowiedzi: 5 Wyświetleń: 1491

  Sieć domowa - jaki sprzęt? W domu chcę bramkę VOIP. Proszę o pomoc. Jaki potrzeba sprzęt. Mam dwa komputery w domu i trzeci komputer oddalony o 100 metrów. Stały dostęp internetowy mam drogą radiową. Do trzeciego komputera chcę radiolinię. W domu chcę jeszcze bramkę VOIP. Bardzo proszę, jakie urządzenia najlepiej kupić (3COM? ). Dziękuję z góry....

  14 Kwi 2006 22:31Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 783

  ograniczona prędkość netu w pracy

  Witajcie:) W pracy mamy dostęp do internetu i wszystko było ok do pewnego momentu, aż internet zaczął działc name z zawrotną prędkością do 64kb/s Internet chyba jest od TPSA mamy jakiś modem z wyjściem Rj45 z którego idzie kabel do Routera Linksys WRT54GL lub WRT54G a z routera kabelek idzie do Switch'a...

  08 Sty 2009 21:30Odpowiedzi: 1 Wyświetleń: 909

  Projekt sieci - 100 domków

  ja bym polecił switche z portami minigbic i modułami światłowodowymi, a nie zewnętrzne media konwerteryMoże jakieś konkretne modele? :) Które sprawuje się dosyć dobrze? Switch wieloportowy gigabitowy plus światło to chyba dosyć droga sprawa?Czy np. taki by się sprawdził?Nie widzę szans na...

  22 Lis 2009 17:06Odpowiedzi: 19 Wyświetleń: 3380

  Sprzedam urządzenia do sieci WiFi

  Mam do zaoferowania następujące urządzenia do stworzenia sieci:1. )Access Point Wi-Fi Palnet WAP-4033 802. 11g2. ) Access Point Wi-Fi Planet WAP-4000 802. 11g3. ) Punkt dostępowy ORiNOCO AP2000 (Dell 1170 AP) (2 sztuki)4. ) Swich/Hub ST Lab 8 portów 10/100 Mbps...

  23 Paź 2010 14:10Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1245

  Sprzedam TANIO! talefony, sprzęt wi-fi, i inne itp itd

  Sprzedam:4. ) Swich/Hub ST Lab 8 portów 10/100 Mbps5. ) Switch Planet FSD-803 8 portów 10/100...

  20 Paź 2010 09:16Odpowiedzi: 0 Wyświetleń: 881

  Jak najlepiej podzielić rozbudowaną sieć po kablu??

  Wszystko zależy od samej topologii, od dystansów i skupienia ewentualnych oddzielnych grup użytkowników. Zakładając, że siedzą blisko siebie, możnaby zaproponować router i jeden większy switch, przy kilku oddalonych zespołach ludzi nie ma sensu ciągnąć takiej wiązki kabli do jednego switch'a, w tym przypadku...

  05 Lis 2010 15:42Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 1050

  Brak połaczenia pomiedzy tp-link tl-wr340g a tp-link tl-wa5110g

  > na 340 jest ustawione na autoustaw na konkretny kanał,zainstaluj inssider-a na laptopie i znajdż wolny kanał, jak najbardziej oddalony od innych zajętych.> mam jeszcze router 3com superstack II hub 10to jest HUB - coś jak switch ale gorszy niż switch. Tej (hub) technologi swichy już się...

  01 Cze 2011 17:34Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 3374

  Na którym switchu mogę ustawić prędkość internetu

  Witam! Korzystam z Neostrady 20Mbit i chciałem wykonać takie coś jak na obrazku. Tyle że miałem fritz box 7170 i nie mogłem sobie z tym poradzić i postanowiłem kupić switch zarządzalny jakiś nie drogi używany. Znalazłem na popularnym serwisie aukcyjnym takie oto modele NETGEAR FSM726S 24 10/100 ZARZĄDZALNY...

  11 Mar 2013 07:40Odpowiedzi: 7 Wyświetleń: 1374

  Zaprojektowanie i stworzenie sieci komputerowej w domu

  W zasadzie sprawa jest bardzo prosta tylko nie napisałeś kto jest dostawcą i jakie łącze internetowe bo wiadomo odpowiedni router dobrać trzeba.Ale tak jako podstawe to tego co piszesz to ja bym wybrał jako router RB450G, z racji na to iż jest on jednym z sensowniejszych i ma ogrom możliwości konfiguracji...

  29 Gru 2013 13:48Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 1017

  Propozycje switchy, routerów i AP do obsługi hotelu

  Ruter i rutujemy na dwa switchcałość zrobisz za 1000. 00 zł,używam od dłuższego czasu tych elementówi dobrze się sprawują.ruter MikroTikswitch dawniej 3com 8*1GbSpokojnie starczy na potrzeby tej instalacji

  22 Gru 2014 15:10Odpowiedzi: 16 Wyświetleń: 3579

  Rozdzielenie kabla LAN RJ-45

  a pod ręką masz tylko zaciskarkę RJ45 a za chwilę rozpoczyna się Bardzo Ważna Impreza albo musisz szybko postawić na nogi Bardzo Ważny SerwerWstydził bym się nie mieć jakiegoś zapasowego switcha pod ręką. Nawet po to ze cóś się może w firmie spalić w normalny dzień i praca stanie (a wtedy i najtańszy...

  22 Maj 2016 16:42Odpowiedzi: 24 Wyświetleń: 7554

  Czym się różnią między sobą switche zarządzalne?

  Dziękuje za odpowiedzi. Odnośnie schematu naszej sieci - gdyby był jakiś schemat to byłoby prościej. Siec powstawała latami przez "pączkowanie", oryginalnie to było kilka komputerów spiętych kablem koncentrycznym, na wtykach BNC bez żadnych hubów i switchy, jedynie z terminatorami na początku i końcu....

  23 Lis 2020 17:51Odpowiedzi: 27 Wyświetleń: 2547

  net w bloku

  Jeśli już zeszliśmy z ogólników i przeszliśmy nico na sprzęt:lol: to proponuje zakładać przede wszystkim switch'e a nie HUB'y ponieważ z definicji są szybsze. Co do producentów tych urządzeń to myślę, że propozycji może być mniej więcej tyle samo co użytkowników. Ja np jeśli chodzi o niedrogi sprzęt...

  04 Mar 2003 00:14Odpowiedzi: 17 Wyświetleń: 3245

  jakie karty sieciowe

  Większość obecnie sprzedawanych tanich kart sieciowych tj. Mint, Surecom, Unex oparte są na tym samym chipie Realtek 8139B/C/D.Jest to w miarę pewna i sprawdzona konstrukcja, z driverami nie tylko pod windows nie ma większych problemów. Odradzam natomiast karty na własnych chipach producentów np....

  03 Lip 2003 11:32Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 2207

  Neostrda - potrzebuje hub-a.

  Proponuję jednak jakiegoś switch'a. Dobre są Surecom'y, jeszcze lepsze 3Com'y. Koszt 5-portowego switcha to ok. 80PLN.Poza tym wydaje mi się, że i tak będziesz musiał postawić router. A dalej żeby było taniej i weselej to może być BNC (wiem to herezja, ale dla trzech komputerów jedna nitka BNC wystarczy),...

  24 Lut 2005 20:56Odpowiedzi: 26 Wyświetleń: 10957

  Rozdzielic LANa

  laptop: karta Dell - Ethernet Card 10Base-T/10Base-2 by 3com (DF63C589D)komputer stacjonarny: jakaś Realtek 8139switch: 8 portowy Compex PS2208Bpingi - (gdy udało się zacząć) 100% dochodzących czasy: laptop - 1. 5 ms, komputer staconany - około 1mskomunikacja z serwerem (pomiędzy dwa switche...

  13 Cze 2004 13:24Odpowiedzi: 21 Wyświetleń: 7103

  Porównanie dwóch Switchy ( Edimaxs'a i Compex) PILNE

  witam.Mam siec osiedlowa mieslismy switcha compex (niepamietam modelu) 16 portowy. Switch ten wieszal sie. Kontrolki swiecily caly czas na stale, pomagalo tylko wylaczenie zasilania i wlaczenie raz jeszcze.Co do tego drugiego to pierwszy raz slysze o tej firmie.Osobiscie polecam D-linka od roku...

  RTV Użytkowy 27 Cze 2004 01:46Odpowiedzi: 4 Wyświetleń: 2303

  AccessPoint GetNet

  Za switch 3Com'a zapłaciliśmy coś koło 250zł. Nie wiem dokładnie ile teraz kosztują Compex'y, ale jak je kupowaliśmy (2-3 lata temu) to płaciliśmy coś koło 150zł. Być może egzemplarz był felerny bo drugi taki switch pracuje lepiej, ale również czasami sie wiesza. Czy switche w ogóle mają coś takiego...

  14 Paź 2004 13:43Odpowiedzi: 9 Wyświetleń: 2001

  Spalony port w switchu/hubie/routerze- jak to naprawić?

  Im nowszy tym trudniej i drożej co w porównaniu z ceną nowego jest nieopłcalne.I jeszcze jedno - firmy typu HP, 3COM, Cisco mają sprzęt najdroższy ale z reguły dają dożywotnią gwarancję, firmy z krzaka dają mniejszą ale cena ich np switcha 8 portowego jest tak niska że nie opłaca sie otwierać obudowy.Jeżeli...

  25 Maj 2005 16:25Odpowiedzi: 2 Wyświetleń: 2207

  Gubienie pingów po LANie

  Nie za bardzo wiem jak te kolizje wykryć? to jest switch 3com 24port nowy. Myslisz o diodach na switchu?

  24 Sty 2006 12:17Odpowiedzi: 10 Wyświetleń: 1882

  Problem z kablem, switche ciągle padają:(

  elo!a ja np. bym tu zrobił troszke inaczej.Netprotector może i dobry jest, ale przy dużych ilościach kabla uniemożliwia komunikację.Ja też miałem podobny problem, mam osobę na kablu, kabla jest około 106 metrów z czego około 80 na powietrzu ( bez przewieszki).I też paliły się i karty i switche...

  18 Maj 2006 08:58Odpowiedzi: 18 Wyświetleń: 1860

  Przewód rs232 do 3coma - które piny zlutować?

  tzn. to jest używany switch kupiony bez niczego ( kabla, instrukcji), kable już mam, tylko że jest teraz większy problem: Ma może ktoś do niego oprogramowanie? nowego firmwara? bo ma hasło a standardowe hasła nie chcą działać.ps: nie wiem czemu ale jak na stronie 3com wpisuje 3c7000 to zamiast znajdować...

  13 Cze 2006 19:45Odpowiedzi: 8 Wyświetleń: 1654

Wpadłeś na genialny pomysł. Stworzyłeś prototyp, a być może już nawet gotowy produkt. No właśnie… i co dalej?

Niestety, klienci nie pojawią się sami. Sama idea nie sprawi, że podbijesz rynek, a przed Twoimi oczami pojawią się symbole dolara. Kluczowa jest przemyślana strategia, która przyciągnie do Twojego produktu grono lojalnych klientów – i sprawi że będą do niego wracać!

Spis treści artykułu

 1. Przeanalizuj produkt pod kątem potencjalnych nabywców
 2. Przeanalizuj swoją konkurencję
 3. Stwórz USP czyli unikalną propozycję wartości
 4. Sprawdź czy możesz zacząć sprzedawać swój produkt?
 5. Jak wypromować swój produkt?
 6. Posumowanie

1. Przeanalizuj produkt pod kątem potencjalnych nabywców


Pierwszy etap który musisz przejść przy wprowadzaniu nowego produktu na rynek na którym chcesz go sprzedawać, to analiza, której celem jest upewnienie się, że Twój produkt lub usługa znajdzie nabywców. Jej rzetelne przeprowadzenie umożliwi również dobór skutecznych metod sprzedaży oraz kanałów marketingowych.

 • Poznaj swoją grupę docelową

Możesz być przekonany, że Twój produkt jest doskonały i potrzebują go wszyscy. To bardzo złe podejście. Takie produkty bowiem nie istnieją. Weźmy na przykład wodę, którą pić musi każdy z nas. Zauważ, że możemy wymienić kilka jej rodzajów:

 • woda nisko i wysoko mineralizowana,
 • woda gazowana,
 • woda niegazowana,
 • woda w plastikowych butelkach,
 • woda w szklanych butelkach,
 • woda z kranu.
 • W skrajnych przypadkach każdy z tych produktów może znaleźć innego odbiorcę. Właśnie dlatego tak ważne jest stworzenie persony zakupowej – by wiedzieć, kto potrzebuje Twojego produktu i kto może go nabyć. Persona to po prostu model idealnego klienta danej firmy. Oczywiście może być ich kilka.

  Większość poradników traktujących o buyer personie podpowie Ci, żeby określić jej wiek, wykształcenie i region, z którego pochodzi. Jest to oczywiście ważne – jednak to tylko wstęp do poznania swojej grupy docelowej. Ogromnie ważne będzie także uzyskanie odpowiedzi na takie pytania, jak:

 • Jaki problem persony możesz rozwiązać?
 • Z jakimi trudnościami się boryka?
 • Jakie miejsca w sieci odwiedza?
 • Gdzie szuka informacji?
 • Jakim budżetem dysponuje?
 • Jaką formę zakupów preferuje?
 • Co może ją powstrzymywać od zakupu Twojego produktu?
 • Dowiedz się więcej o tworzeniu buyer persony.

  Zrozum cykl zakupowy

  Sprzedaż, czy z odwrotnej perspektywy – zakup, to nie jednorazowa czynność, a proces. By skutecznie wprowadzić nowy produkt na rynek, nie wystarczy wiedzieć, kto jest Twoim potencjalnym klientem. Trzeba też określić, kiedy dokonuje on zakupu i rozumieć, jak porusza się po zawiłej ścieżce zakupowej. Pomoże w tym lejek zakupowy, czyli wizualizacja cyklu sprzedaży/zakupu. Oto bardzo uproszczony schemat:

 • Świadomość. Potencjalny klient zaczyna zdawać sobie sprawę z potrzeby zakupowej. Załóżmy, że jego stary laptop zaczyna działać coraz wolniej i kiełkuje w nim myśl, by rozejrzeć się za nowym.
 • Zainteresowanie. Klient wie już, że potrzebuje nowego sprzętu, ale nie wie jeszcze, jaki dokładnie model będzie odpowiedni. Szuka więc w Internecie informacji – czyta artykuły poradnikowe, rankingi, a także ogląda recenzje poszczególnych laptopów na YouTube.
 • Rozważanie. Klient już doskonale wie, jakiego komputera potrzebuje. Teraz zastanawia się, w którym sklepie go kupić. Stacjonarnie, a może przez Internet?
 • Zakup. Hura! Klient finalizuje transakcję.
 • Lojalność. Do nowego laptopa potrzebna jest nowa myszka. Jako że klient jest zadowolony z poprzedniego zakupu, wraca w to samo miejsce po kolejny produkt.
 • 2. Przeanalizuj swoją konkurencję


  Analiza konkurencji to jeden z najważniejszych elementów tego zestawienia poprzedzający faktyczne wprowadzenie nowego produktu na rynek na którym działasz. Jeśli przeprowadzisz ją rzetelnie, już na tym etapie zarysuje się przed Tobą wizja strategii marketingowej oraz sprzedażowej.

  Zacznij ją po prostu od zdefiniowania, kto może być Twoim potencjalnym konkurentem. Odnajdź firmy i sklepy internetowe, oferujące podobne produkty.

  Następnie przeanalizuj ich działania i odpowiedz na poniższe pytania:

 • Co sprawia, że odbiorcy wybierają właśnie ten produkt?
 • Jakie główne źródła zadowolenia odbiorców z danego produktu?
 • Co sprawia, że klienci powracają do danej marki?
 • Co klienci zmieniliby w owym produkcie? Czego im brakuje?
 • To przykłady pytań sam o produkt. Teraz pora pochylić się nad tym, czy Twoje rozwiązanie rzeczywiście ma szansę wygrać z proponowanymi przez konkurencję. Zastanów się:

 • Czym Twoja propozycja wyróżnia się na tle konkurencji?
 • Czy jesteś w stanie zaoferować potencjalnym klientom produkt tak samo dobry, a może nawet lepszy niż konkurencja?
 • Czy wzbogacasz swój produkt o cechy, których konsumentom brakuje u konkurencji?
 • Czy masz wystarczające zasoby, by podjąć konkurencję na polu marketingu i sprzedaży?
 • Przeczytaj także: Rozpoznanie rynku i analiza konkurencji w sklepie internetowym

  3. Stwórz USP czyli unikalną propozycję wartości


  Skoro zdecydowałeś się na wprowadzenie nowego produktu na rynek, prawdopodobnie jest to rozwiązanie oryginalne lub lepsze od tych aktualnie dostępnych.

  USP (ang. unique selling proposition) to unikalna cecha oferty, której zadaniem jest wyróżnienie Twojego produktu na tle konkurencji oraz przyciągnięcie klientów do Twojej marki. Co może nią być?

 • Innowacyjność, unikalność produktu.
 • Możliwość personalizacji produktu.
 • Obsługa klienta dostępna 24 godziny na dobę.
 • Niebanalny marketing.
 • Ekspresowa wysyłka, darmowa dostawa czy zwroty.
 • Wykonanie produktu z ekologicznych materiałów, bez testowania na zwierzętach.
 • Zniżki i rabaty to nie USP!

  Pamiętaj, że Zalando nie było pierwszym sklepem internetowym z odzieżą, a Netflix pierwszym serwisem streamingowym. To, co zadecydowało o sukcesie tego pierwszego, to bezpłatna wysyłka i zwroty, a tego drugiego – możliwość współdzielenia konta, udostępnianie całych sezonów seriali na raz, brak reklam oraz genialny marketing.

  USP należy komunikować praktycznie wszędzie. Ma być to pierwsza rzecz, jakiej użytkownicy dowiadują się o Twoim produkcie.

  Dowiedz się więcej: USP – unikalna propozycja sprzedaży wyróżni Cię na tle konkurencji 

  4. Sprawdź czy możesz zacząć sprzedawać swój produkt


  Wprowadzenie nowego produktu do sprzedaży niekiedy oznacza również konieczność uzyskania pewnych pozwoleń. Ma to zastosowanie zwłaszcza w przypadku produktów spożywczych oraz farmaceutycznych.

  Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie rządowej: Chcę wprowadzić produkt/usługę na rynek

  W większości sytuacji możesz jednak bez obaw pominąć ten punkt.

  Czy potrzebujesz założyć działalność gospodarczą?

  Zagadnienie działalności gospodarczej nie wiąże się bezpośrednio z wprowadzaniem produktu na rynek, jednak w wielu przypadkach jej prowadzenie okaże się niezbędne, jeśli chce się sprzedawać swoje produkty.

  Możesz co prawda sprzedawać je w ramach działalności nierejstrowanej. Pod warunkiem, że Twoje miesięczne przychody nie przekraczają połowy wartości pensji minimalnej brutto. To dobre rozwiązanie szczególnie, jeśli sprzedajesz artykuły handmade czy produkty cyfrowe.

  Miej na uwadze, że posiadanie działalności ułatwi Ci współpracę z wieloma firmami, a od jej założenia dzieli Cię złożenie 2-3 wniosków, co możesz zrobić przez Internet lub listownie. W początkowym okresie możesz także korzystać z ulg na ZUS, które znacznie obniżają koszty prowadzenia firmy.

  Dowiedz się, jak krok po kroku założyć działalność gospodarczą.  

  A jeśli masz już działalność i prowadzisz sklep internetowy sprawdź, jakie PKD musisz dopisać, by sprzedawać swój nowy produkt:  Jakie PKD wybrać?

  5. Jak wypromować swój produkt?


  Decyzje, które podejmiesz na tym etapie, będą uwieńczeniem wszystkich podjętych wcześniej analiz. W każdej chwili możesz je jednak dostosowywać i modyfikować.

  Zwiększ świadomość swojej grupy docelowej

  Jeśli w sposób dokładny stworzyłeś persony marketingowe, na pewno wiesz już, jakie miejsca w sieci odwiedzają i czy bardziej przemawia do nich reklama internetowa, czy tradycyjna. Na tym etapie powinieneś już także doskonale znać metody pozyskania klientów, stosowane przez Twoją konkurencję.

  Możliwości docierania z nowym produktem do odbiorców jest wiele. Dziś prym wiedzie jednak przede wszystkim marketing internetowy. Oto kilka naszych propozycji na działania promocyjne:

 • Zacznij od pozycjonowania. Warto rozpocząć je jak najwcześniej, bo na efekty SEO trzeba zazwyczaj czekać minimum kilka miesięcy. A jak wiadomo, użytkownicy bardzo często zaczynają poszukiwanie produktów od wpisania związanych z nimi zapytań w wyszukiwarkę.
 • Postaw na jakościowy content. W początkowym etapie edukuj odbiorców na temat swoich produktów. Opowiadaj o ich zastosowaniach oraz o problemach, które rozwiązują.
 • Promocję organiczną wesprzyj reklamami. Wykorzystaj systemy Google Ads i Facebook Ads, by docierać do użytkowników, którzy mogą być zainteresowani Twoim produktem.
 • Załóż profile w mediach społecznościowych. Inspiruj swoich odbiorców – dziel się treściami, które tworzysz. Bądź również aktywny w grupach na Facebooku, w których możesz znaleźć potencjalnych klientów.
 • ? Więcej pomysłów na zwiększanie świadomości odbiorców znajdziesz w naszych artykułach z kategorii marketing i promocja.

  Wybierz kanały sprzedaży

  Podobnie jak w przypadku marketingu, w świecie sprzedaży króluje dziś Internet.

  Najbardziej oczywistym sposobem sprzedaży nowych produktów w sieci wydaje się być sklep internetowy. I jak najbardziej jest to skuteczny sposób!

  Zwłaszcza, że dzięki oprogramowaniom takim jak Sky-Shop, założenie własnego sklepu jest dziecinnie proste i nie wymaga wiedzy programistycznej ani umiejętności graficznych.

  Na skróty

  Załóż własny sklep internetowy - szybko i wygodnie!

 • Postaw na sklep internetowy z supportem w Sky-Shop. pl.
 • Sprzedawaj na Allegro, Facebooku i w innych kanałach sprzedaży.
 • Obsługuj całą sprzedaż z jednego, wygodnego panelu administracyjnego!
 • Załóż sklep testowy już teraz tak jak ponad 35 000 innych osób!

  ? Dowiedz się: Jak założyć własny sklep internetowy?

  Sklep internetowy daje Ci niepowtarzalną możliwość budowania własnej marki. Przynajmniej na początku warto jednak postawić na sprzedaż w co najmniej dwóch kanałach. Zyskasz dzięki temu pewność, że docierasz do jak największej liczby potencjalnych klientów.

  Oprócz e-sklepu możesz zainteresować się więc handlem na jednej z popularnych platform zakupowych – Allegro, eBay czy Empik Marketplace. Wszystkie z nich mają grono powracających użytkowników, którzy regularnie dokonują na nich zakupów.

  ? Dowiedz się więcej o zaletach sprzedaży wielokanałowej.

  Ustal strategię cenowa

  Na odwiecznym dylemacie: “1 zł czy 99 gr” ustalanie polityki cenowej się nie kończy. A to właśnie od niej w dużej mierze będzie zależeć sukces Twojego produktu.

  Z dwóch powodów: Cena jest czynnikiem decydującym dla wielu klientów. Odpowiednia polityka cenowa to więc kolejny sposób na przyciągnięcie klientów do swojej marki. Drugim powodem są oczywiście Twoje zyski. Tylko strategia poparta szeregiem analiz i testów pozwoli Ci wykorzystać potencjał produktu w stu procentach.

 • Zachęcamy do lektury szczegółowego artykułu: Polityka cenowa. 15 sposobów ustalania skutecznej strategii
 • Przetestuj także nasz kalkulator marży i narzutu.
 • Podsumowanie


  Przemyślana i starannie opracowana strategia wprowadzenia całkowicie nowego produktu na rynek z całą pewnością przybliża Cię do biznesowego sukcesu. Pamiętaj jednak, pod wpływem nieprzewidzianych czynników możesz, a często nawet powinieneś ją modyfikować. Pierwsze tygodnie czy miesiące obecności produktu w sprzedaży to swojego rodzaju test – wyciągaj z niego wnioski i wdrażaj potrzebne usprawnienia. Powodzenia!

  5. 00 avg. rating (99% score) - 12 votes

  Wprowadzenie do produktu 3com Switch 4070

  Bezpośredni link do pobrania Wprowadzenie do produktu 3com Switch 4070

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Wprowadzenie do produktu 3com Switch 4070