Ustawienie rozpoznawania Hitachi Cp Wu8450

Hitachi CP-WU8450 to wielofunkcyjne urządzenie wielofunkcyjne, które umożliwia wykonywanie wielu operacji w tym samym czasie. Urządzenie posiada wiele opcji rozpoznawania, w tym rozpoznawanie tekstu, obrazu, głosu i innych. Umożliwia ono również tworzenie i edycję dokumentów, współdzielenie plików, synchronizację danych i wiele innych. Urządzenie można skonfigurować w celu uzyskania optymalnych rezultatów rozpoznawania tekstu i obrazu, a także dostosowania go do potrzeb użytkownika. Hitachi CP-WU8450 jest idealnym rozwiązaniem dla wielu firm i organizacji, które chcą wykorzystać moc rozpoznawania w swojej codziennej pracy.

Ostatnia aktualizacja: Ustawienie rozpoznawania Hitachi Cp Wu8450

Please add exception to AdBlock for elektroda. pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thank you very much for proposing a new subject! After verifying you will receive points!

wromic 12 Jul 2012 07:32 3558

 • #1Level 2  

  #1

  Witam,
  podczas czyszczenia układu optyki w projektorze pomieszały mi się filtry. Znajdują się one przed matrycami LCD, na każdy kolor idą dwa filtry. Niebieski i czerwony ustawiłem jednak mam problem z zielonym. Może ktoś ma doświadczenie lub miał podobny problem? Proszę o pomoc.

 • #2Ganjor86Level 21  #2

  A może pokombinuj z tymi filtrami tył na przód włoż do góry nogami zamien je miejscami a najlepiej to popatrz na dwa pozostałe zestawy filtrów i ułoż je w ten sam sposób. Ja w moim epsonie emp-x3 też miałem problem z polaryzatorem i wystarczyło do założyć tył na przód i już było ok. I na wszelki wypadek sprawdź czy matryca jest dobrze podłączona w zacisku do płyty głównej

 • #3#3

  Dzięki,
  trochę się pomęczyłem ale w końcu wyszło. Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące tego projektora. Ma niebieskie przebarwienie na rogach( jakby ramka). Jak odpalę go tylko na matrycy od koloru niebieskiego widać kropki itp. Czy to jest wina filtrów polaryzacyjnych, czy może matryca jest zabrudzona?

 • #4menTaLevel 17  #4

  Jakieś zdjęcia by były pomocne w stwierdzeniu uszkodzenia.

 • #5#5

  Myślę że jeśli przed czyszczeniem nie było tych kropek to warto by spróbować poprawić łączenie na stykach matrycy bo w tym może być problem.

 • #6#6

  Na drugiej fotografii obraz po ustawieniu filtrów, obraz od samego początku miał zielone przebarwienie dodatkowo widoczna niebieska ramka. Na pierwszej sam niebieski i widoczne plamy. Projektor ma już swoje lata, może to wina filtrów?

 • #7User removed accountUser removed account  #7

  jesli wyczysciłes optyke to na bank jest to syf na na module 3lcd tylko nie odkrecaj zadnego z tych modułow bo mimo ze te srubki sa stozkowe to jak nie ustwisz ich idealnie tak jak były to bedzie dupa

  powinienes wszedzie dojsc wacikiem do uszu ktory wczesniej mocno scisnij w szczypach tak by był płaski.... na koniec przedmuchaj powietrzem!!
  moduł 3 lcd poza owymi lcd ma jeszcze filtry miedzy kazdym wyswietlaczem a tym kwadratowym ustrojstwem ktore sumuje kolory i kieruje cały sygnał w obiektywna koniec wyceluj obiektyw w kierunku swiatała i spójrz po wieloma kątami w kazdy lcd czy cos nie zotało!!Dodano po 2 [minuty]:

 • #8raczek1215Level 11  #8

  Mam wielką prośbę. Nigdzie nie mogę znalezc jaką lampę posiada ten projektor. Wszędzie tylko pisze ze to jest 130 W UHB ale ac czy dc. Oryginalna lampa rozstała się na części i nie jestem wstanie sprawdzić czy miała równe elektrody czy moze jest to lampa dc.

 • #9_PREDATOR_

  Company Account
  VIP Meritorious for electroda. pl  #9

  Temat/ wykopaliska!
  Proszę nie podwieszać się pod inne tematy!

  Specjalizacja: Naprawy RTV-elektronika AGD i inne. Wykonamy każdą usługę elektroniczną.
  Duże zaplecze magazynowe/sprzedaż, schematy.

  Odpowiadam wyłącznie na forum!
  _PREDATOR_Ÿ

Systemy rozpoznawania znaków spotkać można coraz częściej na liście wyposażenia samochodów. Jak działają? Czy są skuteczne?

Opel Eye

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych aut wyposażonych w system rozpoznawania znaków drogowych drogowych jest Opel Insignia. Dzięki rozwiązaniu określanym mianem „Opel Eye” pojazd jest zdolny odczytać znaki ograniczenia prędkości i zakazu wjazdu. Urządzenie jest dostępne także w mniejszych modelach Opla jak np. Astra.

Zasada działania systemów rozpoznawania znaków drogowych

Na rynku dominują głównie dwa rozwiązania stosowane w celu rozpoznawania znaków drogowych. W zależności od zasobności portfela można wybrać auto, które posiadać będzie mniej lub bardziej zaawansowany system identyfikacji oznaczeń drogowych.

Zobacz też: Bluetooth w samochodzie - czy wszystkie potrafią to samo?

Systemy rozpoznawania znaków: kamera

Pierwszy bazuje tylko i wyłącznie na kamerze umiejscowionej tuż przy lusterku wstecznym na przedniej szybie. Wykonuje ona zapis ok. 30 klatek na sekundę po czym poddaje fotografie analizie. Gdy system rozpozna, że zarejestrował na nich znak identyczny jak ten, który ma w swojej bazie danych, informuje kierowcę stosownym komunikatem na tablicy zegarów (najczęściej w formie piktogramu). Rozwiązanie tego typu stosuje wspomniany wcześniej Opel, ale nie tylko. Ford i Volvo posiadają bliźniacze układy i w porównaniu do Opla, potrafią także czytać znaki zakazu wyprzedzania.

Systemy rozpoznawania znaków: kamera + GPS

Drugą grupę układów rozpoznawania znaków drogowych stanowią rozwiązania, które do oceny sytuacji na drodze wykorzystują zarówno kamerę jak i nawigację satelitarną GPS. Dane zarejestrowane za pomocą obiektywu są porównywane nie tylko z bazą wzorców znaków zapisaną w pamięci komputera, ale także z danymi naniesiony na mapach satelitarnych. Jest to droższe rozwiązanie i stosowane jest póki co w samochodach klasy Premium (w Mercedesie, BMW czy w Audi). Niestety, nie oznacza to, że rozwiązanie to jest znacznie lepsze od samej kamery. pl/moto/eksploatacja-auta/wnetrze-i-wyposazenie/310140, Ile-wazy-dodatkowe-wyposazenie-samochodu. html" target="_BLANK">Ile waży dodatkowe wyposażenie samochodu?

Jakość działania systemów rozpoznawania znaków drogowych

Co do oceny sposobu działania systemów rozpoznawania znaków drogowych to ciężko zająć konkretne stanowisko. Trzeba bowiem zauważyć, że rozwiązania te stanowią obecnie raczej tylko dodatkową pomoc dla kierowcy. Nie można im w pełni zawierzyć, bo posiadają błędy. Szczególnie irytujące są systemy używane w klasie Premium, w których niejednokrotnie dochodzi do konfliktu pomiędzy tym co wskazuje mapa a tym co zarejestruje kamera. Zdarza się, że na obszarze zabudowanym system pozwala poruszać się z prędkością 100km/h…Nie ma co jednak wieszać na nich psów, bowiem z czasem ich działania zostanie doprecyzowane i lepiej skonfigurowane. Szkoda, że producenci tych systemów nie chcą rozszerzyć ich zakresu o możliwość rozpoznawania fotoradarów. Ta cecha mogłaby przyciągną klientów niczym magnes!

Reklama

Chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź »

Jak przygotować się do zmian 2023Włączanie rozpoznawania dotykowego

UWAGA: Ta funkcja jest dostępna tylko w niektórych produktach SMART, w tym w tablicach interaktywnych z serii SMART Board 800 oraz Smart Board 600, zakupionych w roku 2009 lub później. Jeśłi masz starszą tablicę interaktywną, możesz zakupić nowy kontroler, by korzystać z rozpoznawania dotykowego.

Rozpoznawanie dotykowe umożliwia pisanie za pomocą pióra z zasobnika piór, a następnie zapisywanie, wybieranie lub kasowanie bez konieczności zmiany pióra. Produkt interaktywny interpretuje zamiar użytkownika, gdy naciska on ekran na podstawie wielkości obszaru styku. Można dostosować czułość rozpoznawania dotykowego, dopasowując ją do własnego sposobu naciskania ekranu.

Jeśli używasz tablicy interaktywnej SMART Boart 800 i chcesz dotknąć powierzchni tablicy interaktywnej w celu zarejestrowania określonego narzędzia, takiego jak pióro, gumka lub wybrać narzędzie, niezależnie od wielkości powierzchni styku, możesz włączyć opcje blokowania pióra. Na przykład, jeżeli wybierzesz narzędzie pióro, naciskając ekran za pomocą pióra z półki na pióra, palca, dłoni lub innego obiektu, spowoduje to powstanie cyfrowego atramentu w tablicy interaktywnej. Użyj opcji blokowania pióra, jeśli wygodniej jest użyć większego obiektu, takiego jak piłka tenisowa, do pisania na tablicy interaktywnej.

Sprawdzanie, czy posiadana tablica interaktywna SMART Board obsługuje rozpoznawanie dotykowe

 1. Otwórz Panel sterowania programu SMART Notebook.

  Naciśnij pozycję Ustawienia sprzętu SMART.

  W górnej części panelu sterowania wyświetlany jest obraz produktu SMART podłączonego do komputera.

   Jeśli do komputera podłączono więcej niż jeden produkt SMART, w górnej części panelu sterowania wyświetlane są obrazy poszczególnych produktów SMART. Naciśnij obraz na tablicy interaktywnej, który chcesz sprawdzić.

   Z listy wybierz pozycję Informacje o sprzęcie i ustawienia.

   Wśród informacji na tej stronie znaleźć można numer seryjny kontrolera tablicy interaktywnej. Jeśli numer seryjny kończy się literą F, tablica interaktywna obsługuje rozpoznawanie dotykowe.

   UWAGA: Numer seryjny kontrolera tablicy interaktywnej nie jest taki sam, jak numer seryjny samej tablicy interaktywnej.

   Aby włączyć rozpoznawanie dotykowe

   Jeśli do komputera podłączono więcej niż jeden produkt SMART, w górnej części panelu sterowania wyświetlane są obrazy poszczególnych produktów SMART. Naciśnij obraz tablicy interaktywnej, której ustawienia chcesz zmienić.

   Z listy wybierz pozycję Ustawienia myszy i gestów.

   Wybierz pozycję Włącz rozpoznawanie dotykowe.

   UWAGI

   W przypadku, gdy nie można zaznaczyć pola wyboru Włącz rozpoznawanie interaktywne, rozpoznawanie interaktywne nie jest dostępne dla wybranego sprzętu SMART.

   W celu wyłączenia rozpoznawania dotykowego należy usunąć zaznaczenie pola wyboru Włącz rozpoznawanie dotykowe.

    Dostosuj czułość rozpoznawania dotykowego, dopasowując ją do własnego sposobu naciskania ekranu w sposób opisany w następnej procedurze.

    Aby dostosować rozpoznawanie dotykowe

     Jeśli chcesz zmienić sposób, w jaki oprogramowanie SMART Notebook interpretuje zamiar użytkownika, gdy naciska on ekran, naciśnij pozycję Ustawienia rozpoznawania dotykowego, a następnie ustaw suwaki w następujący sposób:

     Przesunięcie lewego suwaka w prawo spowoduje, że oprogramowanie SMART Notebook rozpozna większe wymiary obszarów styku jako próbę usunięcia atramentu cyfrowego.

     Przesunięcie prawego suwaka w lewo spowoduje, że oprogramowanie SMART Notebook rozpozna większe wymiary obszarów styku jako próbę pisania lub rysowania atramentem cyfrowym.

     Oprogramowanie SMART Notebook interpretuje każdy rozmiar obszaru styku o wartości pomiędzy tymi dwoma suwakami jako próbę kliknięcia lewym przyciskiem.

     UWAGA: W celu przywrócenia ustawień domyślnych rozpoznawania dotykowego ’ należy nacisnąć pozycję Domyślne.

     Wybierz pióro z zasobnika piór i naciśnij kwadratowy obszar pod suwakami za pomocą pióra, palca, a następnie dłoni. Jeśli czułość rozpoznawania dotykowego jest odpowiednio dobrana do sposobu naciskania ekranu, możesz pisać za pomocą pióra, wybierać palcem oraz kasować dłonią. Jeśli oprogramowanie SMART Notebook nieprawidłowo zinterpretuje którykolwiek z tych zamiarów, dostosuj ustawienia suwaków w wyszczególniony wyżej sposób.

     Naciśnij przycisk OK w celu zapisania ustawień.

     Naciśnij przycisk OK, aby zamknąć panel sterowania.

     Aby włączyć funkcję blokowania pióra (tylko tablica interaktywna SMART Board 800)

      Naciśnij jeden z przycisków półki na pióra i przytrzymaj co najmniej 3 sekundy, by zablokować.

      UWAGA: Kontrolka wybranej półki na pióro miga, by zasygnalizować korzystanie z funkcji blokowania pióra.

      Po zakończeniu naciśnij dowolny przycisk półki na pióra, by odblokować przycisk.

Ustawienie rozpoznawania Hitachi Cp Wu8450

Bezpośredni link do pobrania Ustawienie rozpoznawania Hitachi Cp Wu8450

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Ustawienie rozpoznawania Hitachi Cp Wu8450