Podręcznik energetyki Electrolux Ewf1070m

Podręcznik Energetyki Electrolux Ewf1070m to kompletny przewodnik dotyczący funkcji i użytkowania pralki Electrolux Ewf1070m. Książka zawiera szczegółowe informacje na temat wyboru najlepszych programów, wskazówek dotyczących higieny i bezpiecznego prania oraz instrukcji dotyczących konserwacji i naprawy. Podręcznik zawiera również informacje na temat wyposażenia pralki i wszystkich funkcji, które powinny być znane użytkownikom. Zawiera również informacje dotyczące optymalizacji energii i wody podczas prania, a także wskazówki dotyczące bezpieczeństwa. Podręcznik energetyki Electrolux Ewf1070m jest niezbędny dla każdego, kto chce maksymalnie wykorzystać swoją pralkę i czerpać z niej jak najwięcej korzyści.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik energetyki Electrolux Ewf1070m

Nasz węch jest nieoceniony: broni nas przed licznymi zagrożeniami, o ile nie zignorujemy bodźców. Na przykład zdarza się, że używając urządzenia elektrycznego, poczujemy nieprzyjemny zapach spalenizny. Co wtedy? Czy można używać go dalej, czy lepiej odłączyć od prądu?

Już wiesz

 • jak udzielać pierwszej pomocy;

 • że gniazdko elektryczne jest źródłem prądu.

Nauczysz się

 • jak korzystać z instrukcji obsługi urządzeń elektrycznych;

 • jak bezpiecznie korzystać w urządzeń elektrycznych.

i9gWA4WeSr_d5e153

Coraz więcej urządzeń wokół nas zasilanych jest prądem elektrycznym. O tym, jak ważne są dla nas tego typu urządzenia, najczęściej przekonujemy się, gdy na przykład nie możemy wjechać windą podczas braku zasilania lub gdy rozładuje się nam bateria w telefonie. Urządzenia elektryczne wymagają jednak szczególnej uwagi – zwłaszcza te, które trzeba podłączyć do gniazdka elektrycznego. W sieci elektrycznej płynie prąd o napięciu 230 woltów. To wystarczająco dużo, by porażenie mogło zaszkodzić naszemu zdrowiu, a nawet życiu.

Zawsze, korzystając z urządzeń elektrycznych, zarówno w domu, jak i poza nim, należy przestrzegać zasad bezpiecznego użytkowania. Większość z tych zasad spisanych jest w instrukcji obsługi urządzeń elektrycznych.

 • Przed skorzystaniem z urządzenia elektrycznego przeczytaj instrukcję i zapoznaj się z zasadami jego bezpiecznego użytkowania.

 • Z urządzenia elektrycznego korzystaj tylko wtedy, gdy jest w pełni sprawne i prawidłowo (zgodnie z instrukcją) podłączone do instalacji elektrycznej.

 • Gdy urządzenie jest niesprawne, zaprzestań jego użytkowania i oddaj je do naprawy do serwisu lub do uprawnionej do tego osoby. Nie przeprowadzaj samodzielnych napraw, ponieważ grozi to porażeniem prądem.

 • Jeśli po włączeniu urządzenia czujesz zapach spalenizny, oznacza to, że jest ono uszkodzone. Natychmiast je wyłącz.

 • Jeśli zauważysz, że kabel jest uszkodzony, np. z gumowej osnowy wystaje metalowy przewód, nie podłączaj urządzenia do prądu.

 • Urządzenia elektrycznego nie wolno wkładać do wody ani dotykać go mokrymi rękami, gdyż grozi to porażeniem.

 • Zanim wyjmiesz wtyczkę z gniazdka, wyłącz urządzenie. W przeciwnym wypadku możesz je uszkodzić oraz ryzykujesz porażenie.

RMCnrWVmNadhJ1

Instrukcja obsługi zawiera szczegółowe informacje o tym, jak należy podłączyć urządzenie, by działało prawidłowo, i jak należy z niego korzystać

R7b1irzFZmElM1
W pierwszej scenie demonstrator myje ręce i potem od razu bierze do ręki suszarkę – na końcu pojawia się przekreślenie: duży, czerwony znak „X”. W kolejnej scenie widać człowieka wkładającego jakiś przedmiot do gniazdka – na końcu również pojawia się znak przekreślenia. Następnie widać człowieka, który kładzie drobny przedmiot na grzejniku elektrycznym, po czym ten wpada do środka – na końcu widzimy przekreślenie. W kolejnej scenie ukazuje się przetarty kabel, który demonstrator bierze do ręki i podłącza do gniazdka – na końcu pojawia się znak przekreślenia. Następnie widać poluzowaną wtyczkę, do której ktoś zbliża wtyczkę – na końcu pojawia się przekreślenie. W ostatniej scenie demonstrator próbuje wyciągnąć wtyczkę, ciągnąc za przewód – na końcu pojawia się również znak przekreślenia.

Źródło: Tomorrow Sp. z o. o., licencja: CC BY 3. 0.

Film dostępny na portalu epodreczniki. pl

Źródło: Tomorrow Sp.

W pierwszej scenie demonstrator myje ręce i potem od razu bierze do ręki suszarkę – na końcu pojawia się przekreślenie: duży, czerwony znak „X”.

i9gWA4WeSr_d5e211

Poza domem również znajduje się wiele urządzeń elektrycznych, np. przewody i słupy wysokiego napięcia, skrzynki energetyczne. Istnieją także zasady bezpiecznego użytkowania tych urządzeń, które powinniśmy znać, mimo że nie korzystamy z nich bezpośrednio. Pomiędzy urządzeniem elektrycznym a osobą, która znajduje się wystarczająco blisko takiego urządzenia, może pojawić się silne wyładowanie, tzw. łuk elektryczny. Dlatego warto zapamiętać kilka zasad.

 • Nigdy nie wchodź na słupy elektryczne i nie zbliżaj się do leżących na ziemi zerwanych przewodów elektrycznych. Jeśli zobaczysz, że ktoś próbuje wdrapać się na słup, natychmiast poinformuj o tym osobę dorosłą.

 • Nigdy nie wchodź do stacji transformatorowej.

 • Nigdy nie lekceważ tabliczek ostrzegających przed urządzeniami elektrycznymi. Nie dotykaj słupów i przewodów zasilających pociągi i tramwaje. pl/portal/f/res-minimized/ReGdCiAS37iXC/5/xjefah4saWQ1lr3nucW5CKMKMLXonxmS. png">ReGdCiAS37iXC1

  Źródło: Tomorrow Sp.

  RtUd7EKnZKmdl1

  Źródło: Tomorrow Sp. pl/portal/f/res-minimized/RqdJHm0P3DO9T/5/2jQgfCDQabZt1gsTiloqjCpg3yLWd4rj. png">RqdJHm0P3DO9T1

  Źródło: Tomorrow Sp. pl/portal/f/res-minimized/RP5JBmiRfgBa7/5/10F21xjOZG9IMkAi26rVca5Dd3wrL182. png">RP5JBmiRfgBa71

  Źródło: Tomorrow Sp.

  Jeśli dochodzi do porażenia elektrycznego, nie należy dotykać osoby, która mu uległa. Jeżeli istnieje taka możliwość, trzeba natychmiast wyciągnąć z gniazdka wtyczkę urządzenia, które razi prądem elektrycznym, lub drewnianym, długim przedmiotem odciągnąć porażoną osobę od źródła prądu. Należy natychmiast wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer 112 i dokładnie opisując całą sytuację dyżurnemu pogotowia.

  Ciekawostka

  Dlaczego nie wolno dotykać przewodów wysokiego napięcia, skoro często siedzą na nich ptaki? Dlatego, że nie dochodzi do uziemienia i prąd nie przepływa przez ich ciała. Gdyby jednak ptak siedzący na jednym przewodzie dotknął drugiego, prąd by go poraził.

  Polecenie 1

  Wskaż w pobliżu twojej szkoły urządzenia elektryczne, na które należy zwrócić szczególną uwagę i zachować ostrożność.

  i9gWA4WeSr_d5e246
  • Korzystając z domowych urządzeń elektrycznych, należy pamiętać o tym, by używać ich zgodnie z przeznaczeniem i zgodnie z instrukcją obsługi.

  • Nie należy dotykać urządzeń elektrycznych znajdujących się poza domem.

  • W wypadku porażenia prądem należy wezwać pomoc i zawiadomić osobę dorosłą.

  Praca domowa

  Polecenie 2. 1

  Przeczytaj uważnie instrukcję obsługi telewizora i znajdź część dotyczącą bezpiecznego użytkowania tego urządzenia. Wynotuj wszystkie wskazówki bezpiecznego użytkowania, które zostały tam przedstawione. Czy zawsze ich przestrzegasz?

  Zobacz także

  Ekologiczny prądEkologiczny prąd

  i9gWA4WeSr_d5e307

  Ćwiczenie 1

  RL5E3A8KW7o401
  zadanie interaktywne

  Które informacje są prawdziwe, a które fałszywe?

  PrawdaFałszUrządzeń elektrycznych nie należy używać w wannie lub pod prysznicem.□ Urządzenia elektryczne można włączać do prądu, gdy przewody zasilające są przetarte.Wtyczkę z gniazdka można wyszarpywać za przewód.Nie należy wkładać żadnych przedmiotów przez otwory znajdujące się w obudowie urządzenia elektrycznego.Nie należy wchodzić do stacji transformatorowych.

  Źródło: Dariusz Kajewski <Dariusz. kajewski@up. wroc. pl>, licencja: CC BY 3.

  Ćwiczenie 2

  RWHvsbUYB7uvR

  Wskaż poprawną odpowiedź.
  Gdy widzisz, że gumowa osłona kabla komputera jest przetarta i widać druty w środku,

  • nie dotykasz uszkodzonego miejsca, wzywasz osobę dorosłą.
  • nie włączasz urządzenia.ostrożnie odłączasz kabel od gniazdka.musisz zakleić uszkodzone miejsce, upewniając się, że urządzenie jest odłączone od prądu.naprawiasz uszkodzony kabel taśmą.możesz włączyć urządzenie, upewniając się, że nie dotykasz kabla.możesz włączyć urządzenie po upewnieniu się, że kabel jest suchy.możesz włączyć urządzenie po upewnieniu się, że nie czuć zapachu spalenizny.

  Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych... PAMIĘTAJ: WARTO PRZECZYTAĆ INSTRUKCJĘ PRZED ZAKUPEM!!!

  Jeśli ten dokument zawiera instrukcję, której szukasz – pobierz ją teraz. Lastmanuals zapewnia szybki i łatwy dostęp do instrukci firmy AEG-ELECTROLUX EW1067F. Mamy nadzieję, że instrukcja firmy AEG-ELECTROLUX EW1067F będzie przydatna.

  Lastmanuals pomaga w ściągnięciu instrukcji obsługi dla AEG-ELECTROLUX EW1067F

  Możesz także pobrać poniższe instrukcje, związane z tym produktem:

  AEG-ELECTROLUX EW1067F (1505 ko)

  Skrót instrukcji: podręcznik użytkownika AEG-ELECTROLUX EW1067F

  Szczegółowe instrukcje użytkowania znajdują się w podręczniku użytkownika.

  [... ] W A S H I N G M AC H I N E P R A L K A AU TO M AT Y C Z N A AU TO M AT I C K Á P R A C K A AU TO M AT I C K Á P R Á C K A AU TO M ATA M O S Ó G É PGBEW 1067 F EW 1267 FPL CZ SK132 997 190HSzanowni Panstwo,Prosimy o uwaqne przeczytanie niniejszej instrukcji obslugi i zwrócenie szczególnej uwagi na podane na pierwszych stronach zasady bezpieczenstwa. Radzimy zachowa© instrukcje, aby móc korzysta© z niej w przyszloßci oraz przekaza© kolejnemu uqytkownikowi pralki, w razie jej odstapienia.BezpieczenstwaPo rozpakowaniu urzdzenia naley sprawdzi, czy nie jest ono uszkodzone. Jeli maj Pastwo wtpliwoci prosimy o kontakt z autoryzowanym zakladem serwisowym.Symbole pojawiajce si w niniejszej instrukcji obslugi maj nastpujce znaczenie: Trójkat ostrzegawczy i okreßlenia sygnalizacyjne (Uwaga! Upomnienie! ) maja na celu zwrócenie szczególnej uwagi na wskazówki niezwykle waqne dla zapewnienia Panstwa bezpieczenstwa i niezawodnej pracy urzadzenia. [... ] C = Zmiekczanie Odzieq uprana recznie moqe zosta© zmiekczona przez zastosowanie tego programu. Pralka wykonuje 1 cykl plukania, a nastepnie wirowanie z maksymalna predkoßcia, która moqna zredukowa© wcißnieciem przycisku.Przerwanie programuW celu przerwania wykonywanego programu naleqy wcisna© przycisk START/PRZERWA. Lampka kontrolna bedzie pulsowala.Kasowanie programuW celu skasowania wykonywanego programu naleqy przestawi© pokretlo programatora do pozycji O. Teraz moqna nastawi© inny program.Otwieranie drzwi po uruchomieniu programuNajpierw naleqy ustawi© pralke w pozycji PRZERWA poprzez wcißniecie przycisku START/PRZERWA. Drzwi pralki moqna otworzy© wtedy, gdy lampka kontrolna zgaßnie. Jeqeli nie moqna otworzy© drzwi, naleqy poczeka©, gdyq pralka jeszcze podgrzewa wode, poziom wody jest zbyt wysoki lub beben jest caly czas w ruchu. Podczas suszenia drzwi moqna otworzy© jedynie w pierwszych 10 minutach cyklu lub po jego zakonczeniu (po fazie schlodzenia). Jeqeli otwarcie drzwi jest konieczne, naleqy wcisna© przycisk Wlaczony/Wylaczony. Aby ponownie uruchomi© pralke, naleqy zamkna© drzwi pralki oraz wcisna© przycisk Wlaczony/Wylaczony.38D = Odpompowanie wody Sluqy do usuwania wody z ostatniego plukania w programach z opcja. Najpierw naleqy ustawi© pokretlo programatora w pozycji O, a nastepnie wybra© program "D" i wcisna© przycisk START / PRZERWA. F = Wirowanie Oddzielne wirowanie z maksymalna predkoßcia przeznaczone dla odzieqy pranej recznie. Moqna zredukowa© predkoß© wirowania przy pomocy przycisku w zaleqnoßci od rodzaju tkanin poddanych odwirowaniu. G = Program skrócony Jest to kompletny program, z którym moqna laczy©: redukcje predkoßci wirowania, bez wirowania, stop z woda w pralce i start opóniony. Nadaje sie dla bielizny lekko zabrudzonej lub wymagajacej odßwieqenia. O = Kasowanie Aby skasowa© program, naleqy ustawi© pokretlo programatora w pozycji O. Pralka wykonuje 1 cykl plukania, a nastepnie wirowanie z maksymalna predkoßcia, która moqna zredukowa© wcißnieciem przycisku.39POLSKIWskazówki dotyczce praniaSortowanie odzieyNaley przestrzega zalece producenta odziey umieszczonych na metkach. Bielizn posortowa w nastpujcy sposób: bielizna biala, kolorowa, syntetyki, bielizna delikatna, welna.Maksymalne iloci bieliznyZalecane iloci wsadu bielizny znajdziecie Pastwo w tabeli programów. Ogólne wskazówki: bawelna i len: bben zaladowa do pelna, ale nie przeladowywa; tkaniny syntetyczne: do polowy bbna; tkaniny delikatne i wyroby welniane: do 1/3 bbna. Wykorzystywanie pojemnoci bbna pozwoli Pastwu na oszczdnoci wody i energii elektrycznej. W przypadku tkanin bardzo mocno zabrudzonych naley zmniejszy wielko wsadu.Temperatury do rednio zabrudzonej bialej 95°Cbawelny i lnu (np. obrusy, serwety, przecieradla, powloczki, rczniki, cierki lub inne tkaniny).Ciar bieliznyPodajemy orientacyjn wag niektórych sztuk bielizny: Szlafrok kpielowy 1200 g Poszwa 1000 g Przecieradlo 700 g Obrus 500 g Poszewka 200 g Serweta 250 g Rcznik frotte (maly) 200 g Serwetka 100 g Koszula nocna 200 g Figi damskie 100 g Koszula mska 600 g Koszulka mska 200 g Piama mska 500 g Bluzka 100 g Slipy mskie 100 g60°C(pranie na zimno)30°C-40°Cdo rednio zabrudzonych tkanin kolorowych (koszulki, pidamy) z bawelny, lnu lub tkanin syntetycznych oraz lekko zabrudzonej bialej bawelny (np. do tkanin delikatnych, syntetycznych, jedwabiu, akrylu i welny.Przed wloeniem bieliznyOddziela ciemne tkaniny od jasnych tkanin wlóknistych oraz rczników, gdy resztki wlókien mog osi na ubraniach, a tkaniny biale mog przybra szary kolor. ] Jeli nie, naley przeczyta wskazówki zawarte w instrukcji obslugi. (E20) · Sprawdzi, czy nie dali Pastwo za duej iloci proszku; sprawdzi, czy uyli Pastwo proszku przeznaczonego do prania w pralkach automatycznych. · Sprawdzi, czy polczenie wa doplywowego z zaworem czerpalnym jest szczelne i nie przecieka naley to sprawdzi dotykajc rk, gdy mona nie zauway kropel wody. 49· Pralka pobiera wod, która samoczynnie si wylewa: · Pralka nie odpompowuje wody / nie wiruje:· Woda wylewa si na podlog:POLSKI: otwarte drzwiUsterka· Efekt prania jest niezadowalajcy:Prawdopodobna przyczyna· Uyto zbyt malo rodka do prania, lub dodano niewlaciwego detergentu. ]


  WARUNKI NA KTÓRYCH POBIERASZ INSTRUKCJĘ FIRMY AEG-ELECTROLUX EW1067F

  Lastmanuals oferuje tworzoną przez społeczność usługę współdzielenia, przechowywania i szukania instrukcji opisujących obsługę sprzętu i oprogramowania: podręczników, poradników, skróconych instrukcji, not technicznych...
  W żadnym wypadku Lastmanuals nie ponosi odpowiedzialności za to, że dokument którego poszukujesz jest niedostępny, niepełny, w innym języku niż Twój albo jeśli model lub język nie pokrywają się z opisem. Lastmanuals, w takim przypadku, nie oferuje usługi tłumaczenia.

  Kliknij na „Pobierz instrukcję” na końcu tej umowy, jeśli akceptujesz jej warunki, wtedy rozpocznie się pobieranie instrukcji produktu firmy AEG-ELECTROLUX EW1067F.

  Copyright © 2015 - LastManuals -All rights reserved.
  Użyte znaki towarowe i loga graficzne oraz treści są własnością odpowiednich firm, instytucji czy osób prywatnych.

  Kod produktu i numer produktu (PNC) znajdują się na tabliczce znamionowej urządzenia.

  1. Model, np. EWF1204W
  2. Kod produktu (PNC), np, 914520402
  3. Kod ML, np. 05
  4. Numer seryjny

Podręcznik energetyki Electrolux Ewf1070m

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik energetyki Electrolux Ewf1070m

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik energetyki Electrolux Ewf1070m