Montaż, podłączenie, instalacja Haier Wqp12 Efm

Montaż, podłączenie i instalacja Haier Wqp12 Efm jest prosta i może być wykonana przez każdego, kto ma odpowiednie narzędzia i umiejętności. Na początku należy przygotować miejsce instalacji, zapewniając odpowiednią ilość miejsca na przepływ powietrza. Następnie należy podłączyć urządzenie do zasilania elektrycznego i wykonać wszystkie połączenia hydrauliczne. Następnie należy podłączyć wszystkie przewody i wykonać wszystkie inne prace montażowe, takie jak montaż obudowy, instalacja panelu sterującego i uruchomienie urządzenia. Po instalacji Haier Wqp12 Efm, należy dokonać przeglądu wszystkich elementów i sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo.

Ostatnia aktualizacja: Montaż, podłączenie, instalacja Haier Wqp12 Efm

Schemat blokowy może pomóc w łatwym zrealizowaniu procesu roboczego i szybkiej analizie relacji między każdym krokiem. Teraz opowiem o tworzeniu schematu blokowego w Excelu.

Utwórz schemat blokowy w programie Excel


Utwórz schemat blokowy w programie Excel

W programie Excel możesz wstawiać kształty, aby zakończyć schemat blokowy.

1. Umieść kursor na arkuszu i kliknij wstawka > Kształtyi wybierz żądany kształt z wyskakującej listy.

2. Następnie narysuj kształt i zmień jego rozmiar według potrzeb, a następnie wpisz żądany tekst w kształcie.

Następnie powtórz powyższe kroki, aby wstawić kształty i wpisz wszystkie kroki procesu w kształtach. Zobacz zrzut ekranu:

3. Następnie zamów kształty w oparciu o wymagane kroki procesu i wstaw kształt linii strzałki, aby połączyć je kliknięciem wstawka > Kształty i określając jedną ze strzałek z rozwijanej listy.

Wskazówka: Kiedy przeciągasz linie, aby połączyć dwa kształty, po prostu połącz dwie czerwone (lub czarne) kropki w każdym kształcie.

4. Następnie możesz wstawić pola tekstowe, aby dodać ilustrację obok kroków kształtu. Kliknij wstawka > Pole tekstowe.

5. Narysuj pole tekstowe w odpowiednim miejscu i wpisz tekst w to pole.

Następnie powtórz kroki 4 i 5, aby dodać pola tekstowe do wszystkich ilustracji.

6. Teraz możesz dowolnie formatować kształty i pola tekstowe, klikając kształt lub pole tekstowe i przechodząc do utworzony aby wybrać styl, który lubisz.

7. Następnie możesz kliknąć Zobacz i wysłuchaj i odznacz Gridlines opcja w Pokaż (lub Pokaż / Ukryj) grupa.

Porada: Usuń kształt kroku ze schematu blokowego

1. Jeśli chcesz usunąć jeden z kroków w schemacie blokowym, wybierz kształt, którego już nie potrzebujesz i naciśnij Usuń na klawiaturze, aby go usunąć. Nawiasem mówiąc, po usunięciu kształtu niektóre strzałki mogą już nie być potrzebne, po prostu usuń je w ten sam sposób.

Usuń w menu kontekstowym.

Przesuń komórki w górę opcja w Usuń dialog.

4. kliknij OK. Teraz możesz zobaczyć schemat blokowy, jak pokazano na zrzucie ekranu:

Uwagi: jeśli jakakolwiek strzałka nie łączy sąsiednich kształtów po usunięciu pustych komórek, po prostu kliknij strzałkę i przeciągnij ją, aby zetknąć się z czerwonymi (lub czarnymi) słojami obu kształtów.

Może jesteś zainteresowany tym narzędziem:

Względne artykuły:

 • Utwórz wykres spalania w programie Excel
 • Utwórz wykres kontrolny w programie Excel
 • Utwórz wykres buźki w programie Excel
 • Utwórz wykres kamieni milowych w programie Excel

Najlepsze narzędzia biurowe

Kutools dla programu Excel rozwiązuje większość problemów i zwiększa produktywność o 80%

 • Ponowne użycie: Szybko włóż złożone wzory, wykresy i wszystko, czego używałeś wcześniej; Szyfruj komórki z hasłem; Utwórz listę mailingową i wysyłaj e-maile...
 • Pasek Super Formula (łatwo edytować wiele wierszy tekstu i formuły); Układ do czytania (łatwe odczytywanie i edytowanie dużej liczby komórek); Wklej do filtrowanego zakresu...
 • Scal komórki / wiersze / kolumny bez utraty danych; Podziel zawartość komórek; Połącz zduplikowane wiersze / kolumny... Zapobiegaj zduplikowanym komórkom; Porównaj zakresy...
 • Wybierz Duplikat lub Unikalny Wydziwianie; Wybierz puste wiersze (wszystkie komórki są puste); Super Find i Fuzzy Find w wielu zeszytach ćwiczeń; Losowy wybór...
 • Dokładna kopia Wiele komórek bez zmiany odwołania do formuły; Automatyczne tworzenie odniesień do wielu arkuszy; Wstaw punktory, Pola wyboru i nie tylko...
 • Wyodrębnij tekst, Dodaj tekst, Usuń według pozycji, Usuń przestrzeń; Tworzenie i drukowanie podsumowań stronicowania; Konwertuj zawartość komórek i komentarze...
 • Super filtr (zapisz i zastosuj schematy filtrów do innych arkuszy); Zaawansowane sortowanie według miesiąca / tygodnia / dnia, częstotliwości i innych; Specjalny filtr pogrubieniem, kursywą...
 • Połącz skoroszyty i arkusze robocze; Scal tabele na podstawie kluczowych kolumn; Podziel dane na wiele arkuszy; Konwersja wsadowa xls, xlsx i PDF...
 • Ponad 300 zaawansowanych funkcji. Obsługuje Office / Excel 2007-2021 i 365. Obsługuje wszystkie języki. Łatwe wdrażanie w przedsiębiorstwie lub organizacji. Pełne funkcje 30-dniowa bezpłatna wersja próbna. 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.
 • Karta Office wprowadza interfejs z zakładkami do pakietu Office i znacznie ułatwia pracę

 • Włącz edycję i czytanie na kartach w programach Word, Excel, PowerPoint, Publisher, Access, Visio i Project.
 • Otwieraj i twórz wiele dokumentów w nowych kartach tego samego okna, a nie w nowych oknach.
 • Zwiększa produktywność o 50% i redukuje setki kliknięć myszką każdego dnia!
 • Komentarze (0)

  Brak ocen. Oceń jako pierwszy!

  Czym jest schemat blokowy?

  Schemat blokowy jest diagramem, który zazwyczaj przedstawia jakiś proces, system lub algorytm komputerowy. Często korzysta się z niego, by dokumentować, planować, udoskonalać lub wizualizować wieloetapowe przepływy pracy. Tworzenie schematów blokowych może pomóc w ustalaniu celu i zakresu danego przepływu pracy, a także w wyznaczaniu następujących po sobie ważnych zadań. Sposób ten został pierwszy raz wykorzystany w roku 1921, kiedy to inżynierowie przemysłowi, Frank and Lilian Gilbreth, zaprezentowali Amerykańskiemu Stowarzyszeniu Inżynierów Mechaników (ASME) graficzny schemat blokowy procesu. Popularność schematów blokowych wzrosła w latach 20. i 30., a Art Spinanger i Ben S. Graham stali się najbardziej uznanymi zwolennikami tego systemu. W oparciu o badania Gilbrethów, ASME przyjęło w 1947 roku system symboli schematów blokowych procesu. W roku 1949 zaczęto wykorzystywać schematy blokowe do planowania działania programów komputerowych. I chociaż w dzisiejszych czasach akurat to robią za nas pseudokody, schematy blokowe wciąż są popularnym i potężnym narzędziem zwiększającym produktywność.

  Współczesne schematy blokowe wykorzystują różne kształty w celu uwydatnienia konkretnych elementów przepływów. Zawierają one również strzałki i linie przepływu, które opisują kolejne sekwencje. Schematy blokowe mogą obejmować zarówno proste, ręcznie rysowane diagramy, jak i skomplikowane, generowane komputerowo wzory – w zależności od potrzeb użytkowników.

  Co przedstawiają różne kształty schematów blokowych?

  Jeśli kiedyś już widziałeś(aś) przykłady schematów blokowych, być może zauważyłeś(aś), że wykorzystują one różne kształty. Choć może się wydawać, że ich dobór jest dowolny, te kształty w rzeczywistości symbolizują zdefiniowane wcześniej procesy i podprocesy. Podczas gdy szczegółowe diagramy schematów blokowych (szczególnie te wykorzystywane przy programowaniu) wykorzystują szeroki zakres symboli, te prostsze często wymagają jedynie kilku kształtów. Oto kilka najczęstszych symboli schematów blokowych:

  • Symbol wykonawczy: ten symbol występuje w postaci prostokąta i przedstawia jeden krok w całym procesie. To najczęściej wykorzystywany kształt w schematach blokowych.
  • Symbol początku (startowy) lub końcowy: To symbol w postaci zaokrąglonego prostokąta. Pojawia się on zarówno na początku, jak i na końcu sekwencji schematu blokowego.
  • Symbol warunkowy: Symbol w kształcie rombu, wskazujący pytanie, na które należy odpowiedzieć (zazwyczaj tak/nie bądź prawda/fałsz). Po tym symbolu schemat rozgałęzia się, wskazując dwie różne drogi powiązane z każdą odpowiedzią.
  • Symbol wejścia/wyjścia: symbol w kształcie równoległoboku, który przedstawia dane (czyli wykorzystane lub wygenerowane zasoby), które są wprowadzane do procesu lub z niego wyprowadzane.

  Chociaż można oczekiwać, że większość schematów blokowych będzie wykorzystywać właśnie te ustalone symbole, to tworząc swoją mapę procesu, a zwłaszcza przygotowując dokument wyłącznie na własny użytek lub dla zespołu wewnętrznego, możesz zignorować te zasady, bowiem najważniejsze jest to, by Twoi odbiorcy Cię zrozumieli. Jeśli jednak korzystasz z symboli w niekonwencjonalny sposób, najlepiej zachować spójność, by uniknąć nieporozumień.

  Jak używać schematów blokowych?

  Schematy blokowe są uniwersalnym narzędziem o szerokim zakresie zastosowań. Zasadniczo diagramy blokowe procesu wykorzystywane są do:

  Upraszczania i wizualizowania złożonych systemów i pomysłów

  Kształty, kolory i linie kierunkowe schematów blokowych znacznie ułatwiają zrozumienie różnych systemów i pomysłów, dzięki czemu nie trzeba tworzyć przerażających ścian zapisków, które często zawierają rozbudowane oceny procesów biznesowych. Rozbijając procesy i pomysły na mniejsze części, dużo łatwiej jest zarządzać analizą procesów i oceniać wszystko z szerszej perspektywy.

  Dokumentowania, planowania i dostosowywania procesów w celu stworzenia wspólnej perspektywy

  Pracując z zespołem, łatwo jest skupiać się wyłącznie na obszarach, za które jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni. Współpraca z wykorzystaniem schematów blokowych może pomóc rozbić silosy, gdyż pozwala na wzmocnienie ważności celu, który stara się osiągnąć cały zespół. Umożliwienie całemu zespołowi spojrzenia na problem z tego samego punktu widzenia może zdecydowanie pomóc mu wspólnie znaleźć rozwiązanie.

  Organizowania pracy zespołu, identyfikowania zastojów i współpracowania w celu usprawnienia procesów

  Czasami wizualizacja oczekującego na wykonanie zadania i sprawdzenie, kto jest za nie odpowiedzialny, może pomóc natychmiast zidentyfikować problemy w danym procesie. Możesz dzięki temu zobaczyć, że któryś członek Twojego zespołu ma za dużo pracy lub wolny czas, który może zostać lepiej spożytkowany. Starannie nakreślając cel każdej części danego procesu, możesz z łatwością ocenić, które elementy są naprawdę niezbędne, a które powinny być dopracowane.

  Szybkiego śledzenia postępów w jednym centralnym miejscu, będącym źródłem informacji

  Schematy blokowe, najczęściej te szczegółowe i skomplikowane, zazwyczaj występują w formie dokumentów, które nawiązują do poprzednich etapów procesu przepływu pracy. Świadomość, że masz jeden główny dokument, który opisuje każdy szczegół i każdą fazę produkcji, może okazać się nieoceniona, zarówno podczas produkcji, jak i w trakcie analizy procesu po jego zakończeniu. Schematy blokowe używane jako narzędzia do śledzenia i oceny pomogą Ci zyskać pewność, że proces przebiega płynnie, ponieważ będziesz wiedzieć, które elementy zadań są ruchome i które części procesu mogą pójść nie po Twojej myśli.

  Mimo że schematy blokowe mają szerokie zastosowanie, zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest wykorzystanie konkretnego rodzaju schematu blokowego. Diagramy poziome, pionowe lub przekrojowe podkreślają procesy przepływu pracy, przyporządkowując je do podzielonych na kategorie kolumn. Te kategorie to zazwyczaj stanowisko, dział lub etap procesu. Wyobraźmy sobie to jako basen, w którym konkretne kategorie znajdują się w różnych kolumnach (torach). Diagramy poziome i pionowe nie zawsze są konieczne, ale mogą być bardzo pomocne, gdy chcemy szybko porównać zapotrzebowanie w ramach różnych obszarów procesu. Z kolei diagramy przepływu danych różnią się od ogólnych schematów blokowych tym, że nie narzucają one żadnych zasad związanych z podejmowaniem decyzji ani nie wykorzystują pętli czy kontroli przepływu. Skupiają się one natomiast na tym, jak dane przemieszczają się w systemie, a szczególnie na tym, skąd pochodzą, gdzie się kierowane i jak są przechowywane.

  Kolejnym rodzajem schematu blokowego jest Notacja i Model Procesu Biznesowego (BPMN). To standard graficznego opisywania procesów biznesowych. Stał się on przyjętym językiem modelowania wizualnego do analizy biznesowej. Obejmuje pewne konwencje i sprawdzone procedury, których należy przestrzegać. Mimo że opiera się na podobnych technikach schematów blokowych, BPMN znajduje swoje zastosowanie wyłącznie w procesach biznesowych i nie używa się go do innych celów.

  Chociaż istnieje bardzo wiele rodzajów schematów blokowych, nie są one jedynym sposobem na wizualizację informacji. Diagramy, które na pierwszy rzut oka i ze względu na podobieństwo kształtów i linii przepływów mogą wyglądać jak schematy blokowe, często są zupełnie innymi narzędziami. Diagramy posiadające pewne cechy charakterystyczne, które mogą być wykorzystywane w bardzo konkretnych sytuacjach, nazywamy na przykład drzewkami decyzyjnymi, mapami myśli, osiami czasu czy diagramami typu „rybi szkielet”.

  Jak stworzyć schemat blokowy?

  Schemat blokowy może być zarówno prosty, jak i złożony – w zależności od tego, czego potrzebujesz. Możesz opisać proces techniczny za pomocą dedykowanego oprogramowania zaprojektowanego zgodnie ze standardami w danej branży lub wyciągnąć brudnopis i zacząć rysować kształty połączone strzałkami. Wybór naprawdę należy do Ciebie. Jeśli chcesz rozpisać proces biznesowy lub zarządzać pracą w zespole, może warto przemyśleć możliwość zapisywania i udostępniania swoich planów. Do tego przyda Ci się dedykowane oprogramowanie do schematów blokowych takie jak, na przykład, Lucidchart. To narzędzie może pomóc Tobie i Twojemu zespołowi wizualizować skomplikowane procesy i upraszczać skomplikowane przepływy pracy.

  Lucidchart oferuje schematy blokowe, mapy myśli, schematy organizacyjne i wszelkie inne diagramy i wizualizacje techniczne, które zapewniają Ci możliwość natychmiastowego opisywania procesów i dobry wgląd w organizację pracy zespołu. Integracja Lucidchart z Dropbox Paper sprawia, że możesz bezproblemowo przeglądać dokumenty Lucidchart i z łatwością udostępniać je swoim współpracownikom – bezpośrednio z poziomu Dropbox. Nie wymaga to konfiguracji – wystarczy wkleić link do publikowania Lucidchart do dokumentu Paper, a Dropbox Paper automatycznie wygeneruje podgląd wizualizacji. Oznacza to, że członkowie Twojego zespołu mogą dodawać komentarze i wprowadzać zmiany w czasie rzeczywistym w każdym udostępnionym dokumencie, mając jednocześnie pewność, że wszyscy pracują nad najbardziej aktualną wersją pliku. Opisywanie nawet skomplikowanych procesów jest znacznie prostsze dzięki możliwości łatwego udostępniania opisów schematów blokowych osobom uczestniczącym w procesie. Dzięki temu zyskasz pewność, że nic nie jest pominięte.

  Schematy blokowe mają bogatą historię i są ponadczasowym narzędziem służącym do oceny najróżniejszych systemów. Jeśli zdarzy się, że utkniesz w procesie, spróbuj rozrysować mapę przepływu pracy. Może się okazać, że rozwiązanie jest cały czas na wyciągnięcie ręki.

  Lucidchart to wizualna przestrzeń robocza, która łączy tworzenie diagramów, wizualizację danych i współpracę, aby przyspieszyć zrozumienie i napędzać innowacje.

  Stwórz swój schemat blokowy online za pomocą Lucidchart

  • Wszystkie kształty potrzebne do projektowania profesjonalnych schematów blokowych

   Schemat blokowy obrazuje kroki i decyzje, które są podejmowane w celu zakończenia procesu. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz tworzyć diagramy czy już masz w tym doświadczenie, nasz bezpłatny kreator schematów blokowych zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby nakreślić każdy rodzaj procesu. Dzięki bogatej bibliotece szablonów Lucidchart w ciągu kilku minut stworzysz imponujące, łatwe do zrozumienia schematy blokowe. Z kolei dzięki funkcji „przeciągnij i upuść” w prosty sposób umieścisz i ułożysz kształty w logiczny ciąg.

  • Współpracuj w każdym miejscu i o każdej porze

   Nasz edytor schematów blokowych jest oparty na przeglądarce internetowej, nie wymaga instalacji i działa na każdym urządzeniu, w każdej przeglądarce i w każdym systemie operacyjnym, dlatego możesz tworzyć schematy na komputerze Mac lub PC. Lucidchart pomaga członkom zespołu współpracować w czasie rzeczywistym i pracować poza domem, z dowolnego miejsca na świecie, dzięki czemu wirtualne biuro staje się o wiele bardziej produktywne. Zamiast przesyłać schemat tam i z powrotem, napotykając przy tym problemy związane z aktualizacją wersji, możecie pracować zespołowo, aby stworzyć produkt końcowy.

  • Łatwo udostępniaj i prezentuj swoje diagramy

   Kiedy chcesz uzyskać opinie innych członków zespołu, możesz z łatwością udostępnić swoje diagramy online za pomocą Lucidchart. Współpracownicy mogą dodawać komentarze, rozmawiać w czasie rzeczywistym, dokonywać zmian i współpracować w celu dokończenia diagramu. Kiedy diagram jest gotowy, wygeneruj adres URL do udostępnienia, umieść swój diagram w wiki lub innych popularnych aplikacjach, albo wyeksportuj diagram w formie pliku PDF, JPEG lub PNG. Zmiany synchronizują się automatycznie, dlatego Ty i Twój zespół zawsze macie dostęp do najnowszej wersji dokumentu, niezależnie od tego, gdzie został on opublikowany.

  • Płynna integracja z pakietem G Suite

   Nasz kreator schematów blokowych umożliwia integrację z aplikacjami Google, co pozwala na lepszą współpracę i zwiększenie produktywności w całej firmie. Dzięki naszym bezpłatnym dodatkom do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji Google możesz szybko i bezproblemowo wstawiać wykresy schematów blokowych do swoich dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji, aby nadać kontekst swoim pomysłom. Bezpośrednio z tych aplikacji możesz przejść do edytora Lucidchart, aby w razie potrzeby dokonać zmian, a następnie jednym kliknięciem zaktualizować wstawione diagramy.

  • Integracja z aplikacjami Microsoft Office

   Prezentując swoje pomysły w formie graficznej, ułatwiasz odbiorcom ich zrozumienie. Dzięki dodatkom do programów Microsoft możesz z łatwością umieszczać swoje wizualizacje w programach Word, Excel, PowerPoint i Teams. Prześlij gotowe schematy blokowe online do dokumentów Word, aby uzupełnić dokumentację o dużej zawartości tekstu. Wstawiaj interaktywne schematy do swoich prezentacji PowerPoint, aby utrzymać zaangażowanie odbiorców. Uzupełnij fragmenty danych w arkuszach Excela o schematy blokowe i inne diagramy, aby nadać liczbom kontekst.

  Jak utworzyć schemat blokowy online

  1. Gromadzenie informacji i konsultacje z partnerami

   Określ, który proces chcesz opisać na schemacie blokowym, oraz wyznacz punkt początkowy i końcowy. Spotkaj się z najważniejszymi partnerami, aby przeprowadzić burzę mózgów i określić niezbędne czynności.

  2. Wybierz szablon lub otwórz pusty dokument

   Wybierz jeden z wielu szablonów Lucidchart i po prostu wprowadź odpowiednie dane w stosowne kształty. Możesz też zacząć od czystego obszaru roboczego i stworzyć swój schemat blokowy online od podstaw.

  3. Przeciągnij i upuść kształty schematu blokowego

   Kliknij i przeciągnij wybrane kształty z biblioteki kształtów, a następnie upuść je w dowolnym miejscu na obszarze roboczym. Wystarczy kliknąć kształt, aby dodać do niego tekst, a następnie skorzystać z dostępnych opcji formatowania, aby dostosować kształty, kolory i tekst.

  4. Połącz kształty w odpowiedniej kolejności

   Najedź kursorem na dowolny kształt, aby zobaczyć cztery białe kropki obrysowane na czerwono. Wystarczy kliknąć jedną z tych kropek i przeciągnąć linię lub strzałkę, aby połączyć je z następnym kształtem. Kliknij, aby dodać tekst bezpośrednio na linii, a następnie sformatuj styl linii, korzystając z paska właściwości.

  5. Udostępniaj schemat blokowy, analizuj go i współpracuj nad ulepszeniami

   Ułóż kolejno zadania i punkty decyzyjne, a następnie udostępnij schemat blokowy osobom zainteresowanym, aby mogły go przeanalizować, skomentować, zmodyfikować i poprawić przed prezentacją lub publikacją.

  Utwórz schemat blokowy

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące kreatora schematów blokowych

  Jak stworzyć schemat blokowy w Lucidchart?

  Czy istnieją jakieś szablony schematów blokowych?

  Czy istnieją wskazówki i porady, które warto znać, aby łatwiej formatować schemat blokowy?

  Jak używać torów swimlane w schematach blokowych?

  Jakie są typowe symbole i oznaczenia schematów blokowych?

  Dowiedz się, dlaczego Lucidchart jest najlepszym bezpłatnym programem do tworzenia schematów blokowych

  Używany przez miliony na całym świecie

  „Lucidchart zapewnia przejrzyste schematy blokowe, które pomagają klientom lepiej zrozumieć dane. Łatwo można zobaczyć, kto nad czym pracuje. Co najważniejsze, można się bardzo łatwo nauczyć z niego korzystać”.

  4, 5/5 gwiazdek Ponad 650 opinii

  Przeglądaj szablony schematów blokowych

  Zobacz, dlaczego 99% firm z listy Fortune 500 bezpiecznie skaluje swoje przedsiębiorstwa za pomocą Lucidchart

  Montaż, podłączenie, instalacja Haier Wqp12 Efm

  Bezpośredni link do pobrania Montaż, podłączenie, instalacja Haier Wqp12 Efm

  Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

  Ostatnia aktualizacja Montaż, podłączenie, instalacja Haier Wqp12 Efm