Jak korzystać z podręcznika Beko Bvf290w

Podręcznik Beko Bvf290w zawiera wszystkie niezbędne informacje potrzebne do korzystania z urządzenia. Zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące wszystkich funkcji, w tym konfiguracji ustawień i używania wszystkich dostępnych opcji. Podręcznik zawiera również przydatne informacje dotyczące konserwacji i bezpieczeństwa urządzenia. Podręcznik powinien być przeczytany przed użyciem urządzenia, aby upewnić się, że wszystko jest poprawnie skonfigurowane i zoptymalizowane. Przestrzeganie instrukcji zawartych w podręczniku pomoże zapewnić, że urządzenie będzie wydajne i bezpieczne w użyciu.

Ostatnia aktualizacja: Jak korzystać z podręcznika Beko Bvf290w

Podręcznik został stworzony, aby wyświetlał się poprawnie na komputerze z poniższym systemem operacyjnym oraz w przeglądarkach.

 • Systemy operacyjne

  OS X Mavericks v10. 9, OS X Mountain Lion v10. 8, OS X Lion v10. 7 i Mac OS X v10. 6. 8

 • Przeglądarki internetowe

  Safari 7, Safari 6 i Safari 5

 • W ustawieniach przeglądarki należy zezwolić na zapisywanie plików cookie i włączyć obsługę języka JavaScript.

Historia i Teraźniejszość, czyli HiT, to nowy przedmiot, który wchodzi od września do szkół ponadpodstawowych. Do tej pory MEN zaakceptował tylko jeden podręcznik. "Rasistowski", "nacjonalistyczny", "ideologiczny" - mówią o nim nauczyciele i eksperci. Wybraliśmy dla was najgłupsze fragmenty.

To zapowiada się tak źle, że nawet nauczyciele nie chcą korzystać z jedynego podręcznika. Chodzi o książkę autorstwa prof. Wojciecha Roszkowskiego (Wydawnictwo Biały Kruk). Ten jedyny zaakceptowany przez resort edukacji podręcznik wzbudza tyle kontrowersji, że mamy o tym już całą serię tekstów:

 • Nauczyciele: Nie będziemy używać podręcznika do HiT-u. Jest rasistowski, ideologiczny, stronniczy

 • Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska apeluje do dyrektorów szkół w sprawie HiT-u. "Nie pozwólmy na polityczną indoktrynację"

 • Powstała mapa "Szkoły wolne od (s)HIT-u". Możesz dodać swoje liceum lub technikum!

 • Z podręcznika do HiT-u może zniknąć fragment o in vitro. A co z rasistowskimi kawałkami?

 • Czarnek odpowiada krytykom podręcznika HiT. "Obrzydlistwo w najczystszej postaci"

Chevron

 • Oto Historia i Teraźniejszość: Smoleńsk, neomarksizm i JPII. Mamy plan nowego przedmiotu Czarnka
 • Rasistowski podręcznik do HiT-u doczekał się pozytywnej recenzji. Wydał ją o. Tadeusz Rydzyk
 • Nauczyciele: Nie będziemy używać podręcznika do HiT-u. Jest rasistowski, ideologiczny, stronniczy
 • Rasistowski, nacjonalistyczny podręcznik do HiT-u. Bojkotują go nie tylko nauczyciele, ale i rodzice

Bzdury i głupoty z podręcznika do HiT-u

Ale że rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, to i zawartość podręcznika do HiT-u zaczyna pojawiać się w social media. Zebrałem dla was sporo absurdów, które... aż trudno komentować. pl/ZjMzOTIxdQssGDlnZgN4Hm9AbTc5EAUZOR5teGsNeFBvVTk9Kx0gRTsTLTEzJzsOEgojNSodMgUhHiomZwg0DW8H"/>

Spore podziękowania na starcie należą się użytkownikowi "CzlowiekWulgaryzmZPodkarpacia" z Twittera, który zaczął masowo wrzucać na platformę zakrawające na głupotę wycinki z podręcznika do HiT-a.

Gdy mowa o Karolu Marksie, autorzy wrzucili obok karykaturę. Oczywiście nie uświadczymy podobnych zabawnych grafik jej przy np. osobie Jarosława Kaczyńskiego, skądże!

Oto oficjalny podręcznik zaaprobowany przez naszą oświatę:

"Pojęcie ‘pożyteczny idiota’ trzeba koniecznie zapamiętać, bowiem takich osobników nie brakuje i dziś" - przekazuje podręcznik do HiT-u. Skąd znalazło się to określenie pod wspomnieniem o Bolszewikach i ich terrorze?

Z podręcznika dowiadujemy się, że Unia Europejska dąży do "stworzenia jakiegoś ponadpaństwowego molocha" i "ingeruje w suwerenność członków organizacji".

Mark Zuckerberg, zadeklarowany ateista, stawiany jest obok obecnej cenzury w Chinach. A i Facebook jest gorszy od Stalina. Znalazło się też miejsce dla koncernu Springer, właściciela Onetu.

Autor podręcznika chyba nie lubi za bardzo Facebooka, bo znowu Meta [właściciel Facebooka, Whatsappa czy Instagrama] jest krytykowana:

I co z tego, że korzysta się z trzech języków w Belgii?

"Jedność ‘chrześcijańskiej Europy’ wspierał też papież Pius XII, nie przypuszczał jednak na pewno, że znajdą się za niespełna pół roku tacy, którzy postanowią zintegrować Europę na bazie ideologii lewicowych z odrzuceniem Boga" - twierdzi autor.

"Liberalizm to anarchizm pro choice to morderstwo" - podsumował użytkownik CzlowiekWulgaryzmZPodkarpacia.

"Instytucje demokratyczne istniały w Rzeczypospolitej już w XV w., czym niektóre kraje Zachodu chcące uczyć Polskę dziś demokracji nie mogą się pochwalić" - twierdzi twórca podręcznika do HiT-u.

"Znacznie bardziej destrukcyjny jest swego rodzaju bunt barbarzyńców, którzy negują wszelki sens życia i jakichkolwiek zasad postępowania [... ] To naprawdę nie jest problem wymyślony przez pokolenie ‘dziadersów’ [... ] Ktoś, kto z dumą niesie torbę z napisem No Rules, jest wrogiem cywilizacji [... ]" - grzmi autor.

Niemcy są winni temu, że polskiemu nacjonalizmowi są przypisywane negatywne cechy!

Patriotyzm vs. nacjonalizm według Jana Pawła II:

O nowoczesności w kontekście zmian obyczajowych i społecznych: "Z czasem codzienną praktyką stały się rozmowy i współżycie bez zobowiązań", "Lansowany obecnie ‘inkluzywny’ model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi".

"Kto będzie kochał wyprodukowane w [laboratorium] dzieci? " - pyta się, najpewniej zdezorientowany, autor.

Dziękuję za wkład CzlowiekWulgaryzmZPodkarpacia w krytykę tego podręcznika.

Podręcznik HiT, dalsze "kwiatki"

Padło też określenie metody, którą stosował m. in. Amazon. To brzmi tak fatalnie, że można byłoby sobie wyobrazić "sklepy z firmami", jak pisze autor Tweeta.

"Oglądając telewizję, członkowie rodziny spędzali coraz więcej czasu w sposób biedny, poddając się promowanym modom. Młodzieżowy bunt nie spotkał się z większą reakcją ze strony starszego pokolenia [... ]" - przekazuje podręcznik do HiT-u.

Nie, Fenicjanie nie wynaleźli pieniądza. Po co wrzucono ich wizerunek do książki o "Historii i Współczesności"? Kto wie.

"... a miejscem, gdzie można było potańczyć bez zahamowań i poznać kogoś na jedną noc, stał się dyskoteki" - podręcznik do HiT-u, 2022 rok.

"Wedle nazistowskiej propagandy, masy nie dają wiary małym kłamstwom, natomiast kłamstwa wielkie chętnie przyjmą", "Władza stała się dla komunistycznej nomenklatury celem samym w sobie".

Cytując Szymona Jadczaka, dziennikarza Wirtualnej Polski, "Naprawdę dziwnie czyta się ten podręcznik do Historii i Teraźniejszości w dzisiejszej Polsce 🙈".

"Warto na przykład zastanowić się nad sensem hasła jednej z czołowych polityków polskich, które demonstrowano w całym kraju na wielkich bilbordach w 2010 r. : ‘Nie róbmy polityki. Budujmy mosty’. Był to slogan bardzo popularny, czy jednak chodziło w nim o dobro wspólne? " - pyta autor, podstawiając za przykład slogan Donalda Tuska. Czy naprawdę podręcznik szkolny powinien agitować w stronę konkretnej opcji politycznej?

"Neutralność światopoglądowa jest jednak fikcją, jest postulatem aksjologicznej próżni, czyli sytuacji, w której neguje się wartości, a nawet zasadę prawdy. Wspominamy w innym miejscu, że ateizm jest traktowany także jak religia, że ma swoje dogmaty, a fakt niewiary w Boga jest de facto również światopoglądem. Wedle zasady ‘poza dobrem i złem’ żyją tylko przestępcy" - twierdzi autor podręcznik do HiTu.

"W Krakowie powstał w maju 1977 r. SKS. KOR natomiast przekształcił się w Komitet Samoobrony Społecznej KOR o szerszym programie działania i o światopoglądzie nieco bardziej lewicowym. Wśród działaczy opozycyjnych zaczynał umacniać się ‘realistyczny’ nurt, że z ‘Ruskimi’ trzeba się dogadać [... ] Ten nurt tworzyli m. Jacek Kuroń czy Adam Michnik" - przekazuje "pluralistyczny" podręcznik dla młodzieży. upadek moralny, w tym dominacja seksu w życiu człowieka i całego społeczeństwa, jest za wsze zapowiedzią upadku cywilizacji" - stwierdza autor podręcznika do HiT-a.

"Dziś, w XXI w., uznaje się samo słowo Murzyn za obelżywe [... ] W konsekwencji używanie wielu innych słów takich jak "czarny", biały", a nawet "matka" czy "ojciec" staje się ryzykowne. Tymczasem istnieją słowa naprawdę obraźliwe lub uwłaczające godności, nieraz bardzo ordynarne, które są tolerowane przez wszystkie tzw. postępowe kręgi, instytucje czy organizacje" - przekazuje podręcznik dla młodzieży.

"Szczególnym produktem ubocznym młodzieżowej rewolucji lat sześćdziesiątych w USA stał się mord na aktorce Sharon Tate [... ] przez lewicową komunę Charlesa Mansona w 1969 r. " - twierdzi podręcznik do HiT-u.

Rasism, ksenofobia, nacjonalizm w podręczniku do HiT-u

Wcześniej nauczyciele wskazywali Vibezowi na inne wątki:

- Fragment zatytułowany: "problemy rasowe USA przyczyną konfliktów". Pojawiają się tam sformułowania takie, jak "ruch murzyński", zamiast "ruch na rzecz praw obywatelskich". Autor dokłada jeszcze swoje przemyślenia o tym, że słowo "Murzyn" zostało w nieuprawniony sposób obarczone jakąś złą estymą i uznaje się je teraz za obelżywe. Ubolewa, że nie można go już swobodnie używać - mówi Vibezowi Renata Czaja-Zajder, nauczycielka języka polskiego i etyki, członkini inicjatywy "Protest z Wykrzyknikiem". Dodaje: - Autor podręcznika sugeruje, że istnieje jakaś cenzura zbytnio posuniętej poprawności politycznej, która zabrania posługiwania się "normalnymi pojęciami". Są i inne manipulacje. Np. stwierdzenie, że pomimo propagandy pokojowych metod ze strony przywódców ruchu i Martina Luthera Kinga Birmingham w stanie Alabama doszło do rozlewu krwi. Pytałam moich uczniów na etyce, jak rozumieją kontekst tego zdania. Wszyscy powiedzieli, że najpewniej chodzi o to, że czarnoskórzy w wyniku buntu kogoś zaatakowali. A tak naprawdę chodziło o zamachy bombowe, za które odpowiadał Ku Klux Klan.

Chociaż ten tekst już dochodzi do końca, nie oznacza to, iż to koniec głupot HiT-u. Możecie liczyć na więcej takich przykładów w najbliższym miesiącu, gdy podręcznik trafi do większej liczby domów.

Podręczniki aplikacji

Umożliwia wyświetlanie podręczników aplikacji obsługujących produkt, np. My Image Garden i Quick Toolbox.

W przypadku korzystania z urządzenia MG series, MX series, E series, iP series, iX series, PRO series lub CanoScan

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółowe informacje

W przypadku korzystania z urządzenia MB series lub iB series

Jak korzystać z podręcznika Beko Bvf290w

Bezpośredni link do pobrania Jak korzystać z podręcznika Beko Bvf290w

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Jak korzystać z podręcznika Beko Bvf290w