Biała Księga Produktu Dell Inspiron 3721

Dell Inspiron 3721 to laptop wyposażony w szereg funkcji, które ułatwiają codzienne prace i zapewniają wygodę użytkowania. Wyposażony w procesor Intel Core i3, 4 GB pamięci RAM, dysk twardy 500 GB oraz 17,3-calowy wyświetlacz HD, ten laptop oferuje potężne możliwości i wydajność do codziennych zadań. Oprócz tego jest wyposażony w zintegrowaną kartę graficzną Intel HD Graphics oraz zintegrowany moduł Bluetooth, co pozwala na łatwe połączenie z innym urządzeniem. Poza tym, laptop ma wbudowane wejścia USB, HDMI i VGA, a także porty audio i Ethernet. Wszystko to sprawia, że Dell Inspiron 3721 to doskonały laptop do codziennego użytku.

Ostatnia aktualizacja: Biała Księga Produktu Dell Inspiron 3721

Dell 3721 to jeden z najtańszych na rynku laptopów z 17-calowym ekranem. Komputer został wyposażony w budżetowy, a do tego niskonapięciowy procesor Intel Pentium 2127U, co nie napawa optymizmem jeśli chodzi o wydajność. Sprawdźmy jak będzie w rzeczywistości.

Obudowa Della 3721 została wykonana z czarnego tworzywa o ciekawej, przypominającej plecionkę, fakturze. W pierwszej chwili może ono kojarzyć się z włóknem węglowym, ale oczywiście w laptopie kosztującym poniżej 2000 zł byłoby to niemożliwe.

Pokrywa ekranu nie grzeszy sztywnością. Jej środek bardzo łatwo się ugina, nawet przy niewielkim nacisku. Należy jednak wziąć poprawkę na to, że mamy tu do czynienia z dość dużą powierzchnią (17-calowy ekran), co znacznie utrudnia zachowanie odpowiedniej sztywności.

Jakość połączenia poszczególnych elementów obudowy pozostawia niestety sporo do życzenia. Martwi szczególnie duża szpara pomiędzy spodnią a górną częścią podstawy komputera. Po kilku miesiącach użytkowania prawdopodobnie będzie ona pełna kurzu i paprochów.

Estetów ucieszy natomiast fakt, że dzięki swojej fakturze obudowa praktycznie nie zbiera odcisków palców.

Zawiasy pokrywy ekranu są bardzo sztywne. Może nawet za bardzo, ponieważ komputera nie da się otworzyć jedną ręką bez odrywania podstawy od powierzchni, na której stoi. W zamian możemy jednak być pewni, że ekran nie będzie zmieniał kąta nachylenia przy delikatnych poruszeniach.

Cechy użytkowe

Dell 3721 otrzymał cztery złącza USB, z których dwa pracują w nowszym i szybszym standardzie 3. 0, a dwa w starszym - 2. 0. Pozostałe porty to klasyka: HDMI do podłączenia zewnętrznego wyświetlacza, złącze sieciowe RJ-45, zintegrowane gniazdo dla słuchawek i mikrofonu oraz czytnik kart pamięci. Napęd optyczny zamontowany w tym laptopie to nagrywarka DVD.

Na słowa uznania zasługuje klawiatura Della 3721. Zarówno długość skoku jak i sprężystość klawiszy zostały dobrane niemal idealnie. Do tego świetnie wyczuwalny jest moment pełnego wciśnięcia klawisza, co znacznie ułatwia pisanie. Nie mamy również zastrzeżeń do układu klawiszy. Brak jedynie wisienki na torcie w postaci podświetlenia klawiatury, ale w urządzeniu z tego segmentu cenowego byłby to prawdziwy ewenement, więc nie wymagajmy zbyt wiele.

Płytka dotykowa jest duża i dość gładka, a przy tym precyzyjna i odpowiednio reagująca na dotyk. Cieszy również fakt, że jest ona zintegrowana z obudową, więc nie ma obaw o to, że z czasem przyciski staną się luźne, jak to bywa w niektórych innych modelach.

Przyciski płytki dotykowej działają pewnie i precyzyjnie, ale wydają nieco zbyt głośny dźwięk.

Wagę 2, 6 kg w 17-calowym laptopie należy uznać za bardzo dobry wynik. W połączeniu z dość smukłą obudową laptop nie będzie zatem bardzo problematyczny w podróży. Należy jednak pamiętać, że mówimy o dużym komputerze, który najzwyczajniej w świecie nie do każdej torby czy plecaka się zmieści.

Czas pracy na baterii nie rzuca na kolana, jeśli wziąć pod uwagę model zastosowanego procesora. Przy typowym użytkowaniu (przeglądanie stron internetowych przy włączonym WiFi i normalnej jasności matrycy) możemy liczyć na ok. 3, 5 godziny pracy z dala od sieci elektrycznej. Pamiętajmy jednak, że mamy tu do podświetlenia dużą matrycę, co wymaga sporo energii.

Wyświetlacz Della 3721 to jedna z najmocniejszych stron tego laptopa. Matryca została wykonana w technologii TN, a do tego jest błyszcząca, ale trzeba przyznać, radzi sobie znakomicie. Obraz jest jasny, kąty widzenia całkiem sensowne (jak na ten rodzaj matrycy), a odwzorowanie kolorów dość wierne. Ekran ma co prawda nieco problemów z wyświetleniem czerni, ale w tej cenie nie można mieć wszystkiego.

Na duży plus należy również zapisać rozdzielczość ekranu, wynoszącą 1600 x 900 pikseli (standardową dla 17-calowych laptopów), dzięki której uzyskamy znacznie większy obszar roboczy, niż w popularnych w tym segmencie cenowym urządzeniach z 15-calowym ekranem.

Jakość dźwięku z wbudowanych głośników można właściwie podsumować w dwóch słowach: laptopowy standard. Czyli ostre wysokie tony i praktycznie brak niskich. Innymi słowy - bez słuchawek lub zewnętrznych głośników raczej ciężko oczekiwać miłych wrażeń ze słuchania muzyki.

Ocena wydajności

Dell 3721 to urządzenie, które zdecydowanie nie jest przeznaczone dla miłośników gier. Co więcej, również praca w bardziej wymagających aplikacjach użytkowych może wymagać od użytkowników tego modelu sporej cierpliwości. Zamontowany niskonapięciowy i niskobudżetowy procesor Intel Pentium 2127U z wbudowaną grafiką Intel HD Graphics 2500 pozwolą nam co najwyżej na komfortowe przeglądanie stron internetowych, odtwarzanie filmów czy muzyki, czy pracę w aplikacjach biurowych. O większości nowszych gier możemy całkowicie zapomnieć - nawet w najniższych ustawieniach szczegółowości obrazu i efektów specjalnych.

Podsumowanie

Dell 3721 to ciekawa propozycja, ale tylko dla użytkowników niepotrzebujących wysokiej wydajności. Gracze i osoby zajmujące się na przykład zaawansowaną obróbką grafiki czy wideo powinny omijać ten model. Doskonale sprawdzi się on natomiast jako narzędzie do przeglądania internetu czy oglądania filmów, szczególnie, że jego zakup nie będzie się wiązał z ogromnym wydatkiem.

Dodatkowe informacje

Laptop

Wyniki testu (w skali 1-6)
 • Wydajność w aplikacjach biurowych i multimedialnych: 3, 44
 • Wydajność w grach: 2, 61Jakość ekranu: 3, 26Komfort: 4, 57Mobilność: 4, 02Wyposażenie: 3, 56

Wynik ogólny: dobry, dokładna ocena: 3. 57

Cena: 1950 złotych

Plusyzaskakująco dobry wyświetlaczobudowa odporna na odciski palcówdość niska waga i smukła obudowawygodna klawiatura i płytka dotykowa

Minusynieco tandetny wyglądniska wydajnośćnienajlepszy czas działania akumulatora

Opis

Nauka polega na podważaniu wszystkiego, co można podważyć, bo tylko dzięki temu można wykryć to, czego podważyć się nie da.

prof. Tadeusz Kotarbiński, filozof, logik, etyk

Po prostu nie można już dłużej wierzyć w wiele opublikowanych badań klinicznych ani polegać na osądzie zaufanych lekarzy lub autorytatywnych rekomendacjach medycznych.

Marcia Angell, były redaktor naczelny naukowego, prestiżowego pisma medycznego „The New England Journal of Medicine”

Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19

Oddajemy do Państwa rąk Białą księgę pandemii koronawirusa, w której, w oparciu o setki artykułów naukowych (w większości opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych), zostały omówione najbardziej istotne kwestie związane z wielkim kryzysem zdrowotno-polityczno-ekonomicznym, jaki ma miejsce od marca 2020 roku do dzisiaj, a którego fatalne skutki będą odczuwane przez co najmniej dziesięciolecia. Uwzględnione w niej zostały takie zagadnienia jak:

a. Diagnostyka COVID-19, czyli testy molekularne oparte o łańcuchową reakcję polimerazy (ang. PCR).
b. Lockdown, funkcjonowanie ochrony zdrowia w okresie pandemii COVID-19 i wiarygodność oficjalnych statystyk „z COVID” i „na COVID”.
c. Zamykanie szkół w okresie „pandemii COVID-19”.
d. Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe, pomiar temperatury i restrykcje związane z podróżowaniem w okresie „pandemii COVID-19”.
e. Maski.
f. Szczepienia przeciw COVID-19.
g. Skutki prawnych działań podjętych przez państwowe, prywatne osoby prawne oraz jednostki organizacyjne w celu zapobiegania COVID-19.

11 marca 2020 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), finansowana w ok. 75% z prywatnych funduszy1, ogłosiła, co dzisiaj już nie ulega wątpliwości, patrząc z naukowego punktu widzenia, fałszywą pandemię koronawirusa. Nie po raz pierwszy zresztą, jak się potem okazało, albowiem już w maju 2009 roku WHO zadeklarowało, co podważyły późniejsze prace naukowe, fałszywą pandemię świńskiej grypy. Obie te „pandemie” charakteryzują się współczynnikiem śmiertelności (tzw. IFR)2 na poziomie sezonowej grypy, a zatem w ich przypadku nie może być mowy o jakiejkolwiek pandemii w sensie jej klasycznej definicji, czyli zwiększonej (w porównaniu do poprzednich lat) liczby ciężkich zachorowań czy zgonów.

W wywiadzie z 19 kwietnia 2020 r. (zamieszczonym również w I tomie Fałszywej pandemii. Krytyki naukowców i lekarzy, a zatem dostępnym dla polskiego czytelnika niekorzystającego z literatury naukowej w języku angielskim już w połowie lipca 2020 roku) prof. med. John Ioannidis, epidemiolog i biostatystyk, jeden z najczęściej cytowanych naukowców świata, stwierdził:

Nasze dane sugerują, że COVID-19 odznacza się śmiertelnością [IFR – przyp. red. ], która mieści się w granicach sezonowej grypy.

Ze wstępu dr. Mariusza Błochowiaka

O autorach

Lek. Paweł Basiukiewicz, specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog, elektrokardiolog. Kierownik oddziału COVID w okresie od października 2020 do czerwca 2021 roku. Autor i współautor raportów: Ani jednej łzy – ochrona zdrowia w pandemii, wyd. WEI oraz Ograniczenia praw i wolności wprowadzone w Polsce w związku z epidemią Covid-19. Część druga – aspekty zdrowotne, wyd. naukowe Ordo Iuris.

R. pr. Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź, zajmuje się sprawami z zakresu prawa cywilnego i szeroko rozumianego prawa gospodarczego. Od czasu wprowadzenia stanu epidemii czynnie przeciwstawia się ograniczeniom praw i wolności obywatelskich. W 2002 r. ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, zaś w 2004 r. Studia Podyplomowe na kierunku „Prawo Podatkowe” w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a następnie odbyła roczną praktykę w Kancelarii Radcowskiej specjalizującej się w prawie upadłościowym i naprawczym.

Prowadzi działalność w ramach Kancelarii J&Z Adwokaci i Radcowie prawni w Bielsku-Białej. Od 2005 r. współpracuje z Kancelarią Marek Płonka i Partnerzy. Od ponad 2 lat wspiera Polaków w obronie praw i wolności obywatelskich w związku z wprowadzanymi restrykcjami i nakazami okołopandemicznymi.

Dr n. Dorota Sienkiewicz, specjalista chorób dzieci i rehabilitacji medycznej. Wieloletni pracownik dydaktyczny i naukowy Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB); asystent w Klinice Chorób Dzieci UMB, Klinice Neurologii i Rehabilitacji Dziecięcej UMB, a następnie Klinice Rehabilitacji Dziecięcej z Ośrodkiem Wczesnej Pomocy Dzieciom Upośledzonym „Dać Szansę” UMB. Autorka m. in. artykułu: Neurologic adverse events following vaccination 2012 w Progres in Health Sciences. Prezes Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

Dr Marek Sobolewski, pracownik Zakładu Metod Ilościowych na Wydziale Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej. Tytuł doktora nauk ekonomicznych uzyskał na Wydziale Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Krakowie na podstawie rozprawy na temat zastosowania wybranych modeli decyzyjnych w ekonomicznej ocenie programów zdrowotnych.

Zajmuje się naukowo praktycznym zastosowaniem metod statystycznych do analizy danych medycznych i przestrzennych, czyli międzynarodowych, regionalnych lub powiatowych danych dotyczących demografii i poziomu życia.

Współautor ponad 100 artykułów naukowych dotyczących w znacznej części analizy danych z zakresu medycyny i ochrony zdrowia, z czego ponad 20 opublikowano w renomowanych czasopismach statystycznych, posiadających Impact Factor. Indeks Hirscha dr. Sobolewskiego wynosi 12.

Tematyka prac badawczych w ramach działalności naukowej oraz opracowań wykonywanych dla firm farmaceutycznych i placówek ochrony zdrowia to między innymi:

 • analizy farmakoekonomiczne leków pod kątem efektywności i kosztów wpisania ich na listę refundacyjną;
 • analizy biorównoważności leków generycznych;
 • model decyzyjny dla kosztów i efektywności wprowadzenia obowiązkowych szczepień przeciwko ospie wietrznej;
 • analiza skuteczności metod rehabilitacyjnych dla chorych po udarze mózgu;
 • analiza występowania otyłości wśród dzieci na Ukrainie (opracowanie pierwszych w tym kraju siatek centylowych wzrostu, masy ciała i wskaźnika masy ciała (BMI, ang. Body Mass Index);
 • udział w opracowaniu nieinwazyjnego testu diagnostycznego wspomagającego wykrywanie autoimmunologicznego zapalenia wątroby (AIH) – publikacja uwzględniona w rekomendacjach European Association for the Study of the Liver;
 • analiza warunków pracy pielęgniarek pod kątem wypalenia zawodowego;
 • ocena wpływu dolegliwości związanych z łuszczycą na ogólną jakość życia;
 • analiza skuteczności diagnostyki i leczenia chorób autoimmunologicznych, nowotworowych, neurologicznych, kardiologicznych i wielu innych.

Dr n. Piotr Witczak, biolog medyczny (specjalność: immunologia), autor 15 publikacji naukowych z dziedziny biologii/immunologii komórkowej. W latach 2013-2015 pełnił funkcję kierownika projektu badawczego Odpowiedź mastocytów na stymulację syntetycznymi analogami genomów wirusowych (ligandy TLR3 i TLR7) na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Karierę zawodową kontynuował jako analityk technologii medycznych w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT) w Warszawie. Zajmował się farmakoekonomiką, prowadził wykłady z Evidence-based Medicine (medycyna oparta na dowodach naukowych). Był współkoordynatorem merytorycznym projektu Racjonalne decyzje w systemie ochronie zdrowia ze szczególnym uwzględnieniem regionalnej polityki zdrowotnej realizowanym przez AOTMiT.

Spis treści

Wstęp…………………………………………………………. 9
Wykreowane pandemie świńskiej grypy i COVID-19……………………………………………………….. 9
Zmiana definicji pandemii………………………….. 13
Testy PCR, które nie wykrywają zakażenia……14
Medycyna oparta na dowodach ………………….. 17
Iluzja medycyny opartej na dowodach………….. 18
Medycyna jako narzędzie kontroli społecznej, czyli o biopolityce, biowładzy, medykalizacji,
farmaceutykalizacji i genetyzacji………………….. 21
Międzynarodowy traktat antypandemiczny WHO………………………………………………………….. 24
„Zostań w domu”, czyli rzecz o tzw. lockdownach i zamykaniu drzwi szpitali
przed chorymi…………………………………………… 25
Zamykanie szkół……………………………………….. 28
Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe temperatury
i restrykcje związane z podróżowaniem……….. 29
Maski…………………………………………………………31
Preparaty genetyczne przeciwko COVID-19… 34
Perspektywa prawna……………………………………39
Dla myślących samodzielnie………………………. 40
O Fundacji Ordo Medicus……………………………41
2. O autorach…………………………………………………. 43
3. Diagnostyka „COVID-19”……………………………47
Streszczenie……………………………………………….. 47
Charakterystyka i podstawowe wady diagnostyki COVID-19………………………………………….. 52
Diagnostyka COVID-19 w praktyce……………. 64
Sytuacja epidemiologiczna w Polsce w okresie „pandemii COVID-19”…………………………….. 78
Masowa histeria i epidemie, których nie było.. 81
Podsumowanie……………………………………………87
Piśmiennictwo……………………………………………. 87
4. Lockdown, funkcjonowanie ochrony zdrowia w okresie pandemii covid -19
i wiarygodność oficjalnych statystyk dla przypadków „z covid ” i „na covid ”………………95
Streszczenie……………………………………………….. 95
Skuteczność i szkodliwość lockdownu na podstawie dostępnej literatury naukowej………… 100
Lockdown i funkcjonowanie ochrony zdrowia w Polsce w okresie pandemii covid -19 –
analiza statystyczna………………………………….. 110
Piśmiennictwo………………………………………….. 126
5. Zamykanie szkół w okresie „pandemii COVID-19”……………………………………………………….. 131
Streszczenie………………………………………………131
Ocena skuteczności……………………………………132
Ocena bezpieczeństwa………………………………. 136
Ocena stosunku korzyści do strat………………. 141
Piśmiennictwo………………………………………….. 143
6. Dezynfekcja powierzchni, dystansowanie społeczne, badania przesiewowe, pomiar
temperatury i restrykcje związane z podróżowaniem w okresie „pandemii COVID-19”……151
Streszczenie………………………………………………151
Ocena skuteczności, bezpieczeństwa i stosunku korzyści do strat………………………………….. 152
Piśmiennictwo………………………………………….. 157
7. Maski………………………………………………………. 161
Streszczenie………………………………………………161
Ocena skuteczności……………………………………162
Ocena bezpieczeństwa ………………………………176
Ocena stosunku korzyści do strat………………. 187
Piśmiennictwo………………………………………….. 193
8. Szczepienia przeciw COVID-19………………… 209
Streszczenie…………………………………………….. 209
Wstęp………………………………………………………. 213
Ocena skuteczności……………………………………217
Ocena bezpieczeństwa………………………………. 227
Ocena stosunku korzyści do strat……………… 266
Piśmiennictwo………………………………………….. 278
9. Opinia prawna dotycząca skutków działań prawnych podjętych przez państwowe
i prywatne osoby prawne oraz jednostki organizacyjne w celu zapobiegania COVID-19….. 311
Streszczenie……………………………………………… 311
I. Wprowadzenie………………………………………. 314
II. Podstawy prawne…………………………………. 315
III. Stan faktyczny…………………………………….. 317
IV. Stan prawny…………………………………………319
V. Wnioski i podstawy potencjalnej odpowiedzialności …………….. 380
Podpisy poparcia…………………………………………. 417
Aneks 1. Oświadczenie Fundacji Ordo Medicus w sprawie skutków restrykcji rządowych
dla funkcjonowania służby zdrowia w latach 2020-2021…………………………………………………419
Aneks 2. Petycja Ordo Medicus o wstrzymanie szczepień dzieci przeciw COVID-19……………425
Aneks 3. Zarys medycyny opartej na dowodach431

Drogi Użytkowniku,

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ”  zgadzasz się, aby serwis Ceneo. pl sp z. o. i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Ceneo. pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie Ceneo. pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneo. pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

Wyrażając zgodę, otrzymasz reklamy produktów, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź Zaufanych Partnerów Ceneo. pl. Pamiętaj, że oni również mogą korzystać ze swoich zaufanych podwykonawców.Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo. pl, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce Plików Cookies.Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo. pl, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj.Więcej o plikach cookies, w tym o sposobie wycofania zgody, znajdziesz tutaj.Pamiętaj, że klikając przycisk „Nie zgadzam się” nie zmniejszasz liczby wyświetlanych reklam, oznacza to tylko, że ich zawartość nie będzie dostosowana do Twoich zainteresowań.

Nie zgadzam się

Biała Księga Produktu Dell Inspiron 3721

Bezpośredni link do pobrania Biała Księga Produktu Dell Inspiron 3721

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Biała Księga Produktu Dell Inspiron 3721